Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

Wydarzenie w ramach projektu „Czas na czytanie i mądre wychowanie"
dofinansowane ze środków MKiDN

Fraczek

Agnieszka Frączek - jest doktorem habilitowanym językoznawstwa, germanistką i leksykografem. Wykłada na Uniwersytecie Warszawskim. Z pasją bada zabytkowe, 300-letnie słowniki polskie i niemieckie, nie stroni także od leksykografii współczesnej: jest redaktorem naukowym Wielkiego słownika niemiecko-polskiego, polsko-niemieckiego PWN (wyróżnionego przez magazyn Literacki Książki tytułem Książki Roku 2010). Napisała wiele książek dla dzieci w większości rymowanych, tak by ich czytanie ułatwiało zapamiętywanie trudnych wyrazów. Najbardziej z nich znane, to: Kanapka i innych wierszy kapka, Dranie w tranie, Muł mądrala i innych wierszy co niemiara, Byk jak byk, czyli nie całkiem poważnie o całkiem poważnych błędach językowych, Jedna literka, a zmiana wielka, Gdy przy słowie jest przysłowie.

Więcej…

 

I1

Ryszard Kosche pochodzi z Bolesławca. Urodził się w 1959 roku. Od wielu lat przebywa poza Polską, od siedmiu w Wielkiej Brytanii. Malarstwo to jego życiowa pasja. Swoje prace wystawiał m.in. w słynnym ośrodku Rich Mix w Londynie. Teraz zaprezentuje swoją twórczość w rodzinnym mieście.

Więcej…

 

IMG 6082

O psach, kotkach i innych naszych domowych zwierzątkach można rozmawiać bez końca. Pretekstem do tej miłej rozmowy był niesforny ale bardzo „słodki" kotek Cukierek, bohater bajki Waldemara Cichonia „Cukierku, Ty łobuzie".

Więcej…

 

Norwid

Cyprian Kamil Norwid – wieszcz mało znany. Takie słowa były motywem przewodnim naszego spotkania.
Uznany pośmiertnie za "czwartego wieszcza" poeta, za życia był niedoceniany, niezrozumiały, odrzucony. Jego utwory nie zyskały uznania ani u czytelników, ani u krytyków, dopiero wiele lat po śmierci został na nowo odkryty. Uznano go za jednego z romantyków, choć jego twórczość wykracza poza ramy tej epoki, zarówno czasowo jak i światopoglądowo.

Więcej…

 

 

plansza-MDK

Narodowe czytanie utworów Aleksandra Fredry odbyło się 7 września w Teatrze Starym.

Więcej…

 
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

IbukLibra

LogoJBC

Legimi