Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

czolowka

Już po raz kolejny odwiedzają Bolesławiec artyści ceramicy uczestniczący w tym roku - w 49. Międzynarodowym Plenerze Ceramiczno-Rzeźbiarskim. Dzięki Pani Marioli, która miała okazję wcześniej poznać i zaprzyjaźnić się z sympatyczną Eugenią z Meksyku doszło do niecodziennego spotkania w Bibliotece. Nasi goście opowiedzieli o sobie, zaprezentowali próbkę swoich dokonań artystycznych i wzięli udział we wspólnych warsztatach ceramicznych. W wydarzeniu uczestniczyli członkowie Internetowego Kręgu Przyjaciół Biblioteki i pięcioro artystów : Eugenia Belden (Meksyk), Stephanie Young (USA), Marc Iturri Torrellas (Hiszpania), Sophie Maslowski (Francja), Larysa Antonova (Ukraina).

Więcej…

 

 czolowka

„Gdyby kózka nie skakała..."- to przysłowie potrafi dokończyć już każde dziecko po spotkaniu z książką Wandy Chotomskiej. Dzieci chętnie słuchały lektury i wypływających z niej pouczających lekcji. Zapoznały się z zasadami bezpiecznego wypoczynku.

Więcej…

 

Wydarzenie w ramach akcji "Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH"
czyli X DOLNOŚLĄSKIE SPOTKANIA PISARZY Z MŁODYMI CZYTELNIKAMI

Plakat-1

 

A Tyszka
Fot. Tomasz Jakobielski

Agnieszka Tyszka jest absolwentką polonistyki, wydała kilkanaście książek. Urodziła się w Toruniu. Mieszka w Warszawie. Pracowała jako dziennikarka współpracując z pismami dla rodziców, publikowała także w czasopismach dla dzieci. Pisze również słuchowiska radiowe. Jej zabawne i pouczające bajki ukazywały się w telewizyjnej „Jedyneczce".

Więcej…

 

Wydarzenie w ramach projektu „Czas na czytanie i mądre wychowanie"
dofinansowane ze środków MKiDN

MartaFox

Marta Fox jest absolwentką filologii polskiej na Uniwersytecie Śląskim. Wydała ponad 30 książek – powieści dla młodzieży i dorosłych, zbiorów opowiadań, esejów, tomików wierszy.

Jej twórczość została uhonorowana przez Polską Sekcję IBBY (International Board on Books for Young People) w konkursie „Książka Roku" - 1995 za powieść Agaton-Gagaton: jak dobrze być sobą i w 2000 roku za cykl Pierwsza miłość. Książki, po które najczęściej sięga młodzież to: Magda.doc, Paulina.doc, Paulina w orbicie kotów, Kaśka Podrywaczka, Karolina XL, Karolina XL zakochana, Iza Anorektyczka, Iza Buntowniczka

Więcej…

 

WBL2

Wchodzimy do niej poprzez kliknięcie na zamieszczone powyżej logo. Nie potrzebujemy specjalnego hasła, nie musimy również zakładać swojego profilu.

Nie ma żadnych ograniczeń zarówno co do liczby jednoczesnych użytkowników, jak i liczby ściągniętych publikacji. Pliki zostają na własność użytkownika nawet po wygaśnięciu dostępu.

Więcej…

 
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

IbukLibra

LogoJBC

Legimi