Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

Cienie

Narząd wzroku często płata nam figle. Jest wiele iluzji optycznych, które sprawiają, że nasz mózg źle interpretuje oglądane obrazy. Złudzenia powstają pod wpływem koloru, kształtu, kontrastu i światła oszukując jednocześnie nasze oczy i mózg. To dlatego wiele ludzi może inaczej widzieć pewne obrazy.

Więcej…

 

Masternak

Zbigniew Masternak – prozaik, autor scenariuszy filmowych, dramaturg, piłkarz.
jest autorem trzytomowego cyklu powieściowego „Księstwo". Na podstawie książki powstał film Andrzeja Barańskiego o tym samym tytule. Twórczość Masternaka jest tłumaczona na tak egzotyczne języki jak wietnamski czy macedoński. Masternak to najczęściej filmowany pisarz młodego pokolenia.

Więcej…

 

Kolejny dzień ferii i kolejne spotkanie z eksperymentami w Bibliotece.

Dzisiaj dowiedzieliśmy się jak zrobić tęczę za pomocą m&msów i wody. Wystarczyło, że na talerzyku ułożyliśmy kolorowe cukierki po dwa lub trzy w każdym kolorze i zalaliśmy je wodą. Na efekt nie musieliśmy długo czekać. Kolorowa tęcza powstała w jednej chwili.

Więcej…

 

Sidorowicz

Pan Grzegorz Sidorowicz pokazał nam na warsztatach fotografii otworkowej jak zrobić własnoręcznie aparat tak, by "zmieścić" w nim świat widziany przez dziurkę... po igle. Pan Grzegorz jest autorem kilkudziesięciu wystaw fotograficznych, uczestnikiem wielu plenerów i wystaw zbiorowych w kraju i za granicą.

Więcej…

 

Podbylska

Więcej…

 
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

IbukLibra

LogoJBC

Legimi