Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

Ferie Filia

W tym roku w Filii nr 1 podczas ferii zimowych odbyły się zajęcia a tematyce morskiej.

16.01
Osiem macek, jedna głowa Ty się lepiej przed nią schowaj ...

Ośmiornice są dziwnymi stworzeniami, ale przekonaliśmy się dzisiaj, że w morskich głębinach żyje mnóstwo równie dziwnych i przerażających stworzeń. Groźne ryby, kraby, a nawet ssaki.
My wykonaliśmy nasze ośmiornice z kawałków tkanin oraz innych materiałów. Zadanie nie było łatwe, dla niektórych największym wyzwaniem było plecenie warkoczy, a trzeba było upleść ich aż osiem, bo macki ośmiornicy powstały z warkoczy. Okazało się że ośmiornice wcale nie muszą być groźne, nasze wyglądają całkiem sympatycznie.

Więcej…

 

Ferie Oddzial1a

Zapisy już trwają!
Zapraszamy dzieci w okresie ferii zimowych na następujące zajęcia pod wspólnym tytułem: „Z NAUKĄ NA WESOŁO” CZYLI FERIE NIEBANALNE BO EKSPERYMENTALNE:

Więcej…

 

DoktorDolittle

Wszyscy znają doktora, który rozmawia ze zwierzętami. Doktor Dolittle jest bohaterem cyklu powieści autorstwa Hugh Loftinga oraz licznych adaptacji filmowych tych książek. We wrześniu 2017 r. przypadła 70 rocznica śmierci angielskiego pisarza, który stworzył tego bohatera. Z tej okazji ogłosiliśmy konkurs plastyczny na komiks inspirowany tą ciekawą postacią adresowany do uczniów klas 4-6 szkół podstawowych.

Więcej…

 

 

CzerniawskaPodraza

Sympatyczne spotkanie w formie rozmowy poetki z Rafałem Podrazą, uznanym za jednego z najlepszych znawców rodziny Kossaków w kraju. Zapraszamy do lektury po raz pierwszy wydanej książki królowej polskiej satyry, Magdaleny Samozwaniec pt. "Trzymajmy się! Życiowe rady dla starych i młodych".

Więcej…

 

Wydarzenie z cyklu „Moja Ojczyzna",
dofinansowane ze środków
Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021
w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa"

Plakat

W warsztatach historycznych „Poznaj swój region i polskie symbole narodowe" wzięli udział uczniowie klas trzecich i czwartych bolesławieckich szkół podstawowych. W ciekawej formie zaprezentowane zostały oryginalne stare zdjęcia najważniejszych zabytków, które charakteryzują nasze miasto. Dzieci bezbłędnie rozpoznawały obiekty i chwaliły się swoją wiedzą na ich temat. Nie zabrakło też oczywiście wytworów ceramicznych, z których Bolesławiec jest znany w Polsce i na całym świecie. Uczniowie poznali stary herb Bolesławca oraz obecne symbole miasta. Wspólnie omawialiśmy poszczególne ich elementy. Ciekawym sposobem utrwalenia zdobytej wiedzy były krzyżówki, rebusy i puzzle.

Więcej…

 
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

IbukLibra

LogoJBC

Legimi