Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

delphine

Delphine de Vigan (ur. 1 marca 1966 w Boulogne-Billancourt) – francuska pisarka. Jej pierwsza powieść, Jours sans faim (Dni bez głodu), została wydana w 2001 pod pseudonimem Lou Delvig. Jest to dzieło autobiograficzne opowiadające o walce z anoreksją, z którą zmagała się w wieku 19 lat. Powieść No et moi (No i ja), wydana w 2007, opowiada o wybitnie uzdolnionej nastolatce, która niesie pomoc młodej bezdomnej osobie. Książka otrzymała nagrodę Rotary i Prix des Libraires (Nagroda księgarzy). Została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków, i przygotowywana jest jej filmowa adaptacja.

Więcej…

 

Wydarzenie w ramach projektu
„Iść za marzeniem, czyli śladami Conrada" dofinansowane ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Plakat

Łukasz Godlewski - z wykształcenia konserwator zabytków, technik architekt, magister europeistyki. Rysuje odkąd pamięta, od 2005 r. postanowił zmierzyć się z tematem rysowania komiksów i tak mu zostało. Jego prace można zobaczyć w "Komiksowni", jest weteranem "Projektu 24". Zdarza mu się narysować ilustracje – wyróżnienie i publikacja ilustracji w "Neuromachii". Miłość jest pełnometrażowym debiutem Łukasza.

Maciej Jasiński - scenarzysta i dziennikarz (zastępca redaktora naczelnego w magazynach popkulturowych "SFera" i "Kult"; przez wiele lat związany z branżą pism komputerowych - "Świat Gier Komputerowych" czy "Top Games"). Specjalizuje się w grach komputerowych, filmie i komiksie. Obecnie pracuje zawodowo nad scenariuszami gier komputerowych i komiksów. Pomysłodawca takich serii komiksowych, jak: Red, Pixel, The X Games, Atomix scenarzysta dwóch komiksów zamieszczonych w Antologii "Człowiek w probówce" (Dzień Dziadka, Historia policyjna). Napisał także scenariusze do kilkudziesięciu krótkich historyjek komiksowych oraz czterech albumów: Solidarność 25 lat: Nadzieja Zwykłych Ludzi, Ksiądz Jerzy Popiełuszko: Cena Wolności, 1956: Poznański Czerwiec, 1981: Kopalnia Wujek (wszystkie wyd. Zin Zin Press). Obecnie pracuje nad kilkoma projektami, miedzy innymi albumem fantasy Verbi Divini (rys. Jacek Michalski).

Więcej…

 

Oleg Dowgal

Oleg Dowgal to znakomity artysta, wirtuoz gry na fletni Pana. Mieszka we Lwowie. Ukończył Konserwatorium i jest etatowym członkiem Filharmonii Lwowskiej oraz wykładowcą w Wyższej Szkole Muzycznej we Lwowie. Na stałe współpracuje z zespołem BREVIS. W wolnym czasie artysta komponuje muzykę, której inspiracją są ludowe utwory z rejonu Karpat. Występował w większości krajów byłego ZSRR oraz we Francji, Niemczech, Belgii i Holandii. Od kilku lat znany jest również w Polsce.

Więcej…

 

 Serdecznie zapraszamy do końca września !


plakat poziom

Więcej…

 

 biblik LatajacyJas

Wspólnie z bohaterami książki pt. "Latający Jaś" z serii „Przyjaciele Dziadka Staszka" przeżyliśmy niezwykłą, podniebną przygodę. Pierwsze podmuchy jesiennego wiatru wraz ze spadającymi liśćmi porwały latawiec ze schowaną pod nim małym króliczkiem Jasiem. Na szczęście miał on wspaniałych przyjaciół, którzy natychmiast pospieszyli na ratunek.

Więcej…

 
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

IbukLibra

LogoJBC

Legimi