Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

Dzisiejsze spotkanie przeznaczyliśmy na stworzenie recenzji powieści „Percy Jackson i bogowie olimpijscy: Złodziej pioruna" Ricka Riordana. Czyta się ją przyjemnie, dominuje wartka akcja i dużo humoru, a sympatyczny, główny bohater na pewno przypadnie do gustu wielu czytelnikom. Polecamy tym, którzy jeszcze nie czytali.

Więcej…

 

KVege11012019

Klub Vegefani działający przy Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Wiedzy w Bolesławcu pięknie rośnie w siłę, o czym przekonaliśmy się podczas spotkania w dniu 11 stycznia 2018 r. Tematem przewodnim były przekąski na przyjęcia. Ogromną niespodziankę sprawił nam jeden z klubowiczów, częstując zupą dyniową własnej produkcji. Zaraz potem okazało się, że i inni przynieśli „małe co nieco"; były zatem krakersy pełnoziarniste, ciastka owsiane, chipsy z jarmużu, owoce... Przekonaliśmy się tym samym, że można przyjmować gości przy suto zastawionym stole – bez uszczerbku dla zdrowia. Nie mogło zabraknąć rozmów o znaczeniu wartościowej diety, przeglądania książek z roślinnymi przepisami i wymiany doświadczeń. Atmosfera była tak miła, że aż szkoda było się rozstawać. Na szczęście znamy już termin następnego spotkania: 15 lutego 2019 r. i będzie ono poświęcone roślinnym słodkościom. Już dziś zapraszamy :-)

Więcej…

 

biblik OZimie

Z książki Gorel Kristina Naslund „O zimie" dowiedzieliśmy się, co niesie ze sobą zima – szalejące zamiecie, topniejące sople lodu, konieczność dokarmiania ptaków ale także to, co najbardziej lubimy, czyli szaleństwo zabaw na śniegu. Wszystko to, mogliśmy usłyszeć podczas czytania oraz zobaczyć na pięknych ilustracjach zdobiących książkę.

Więcej…

 

Warsztaty Grafik na STRONĘ 2

Więcej…

 

Legimi

Zapraszamy już od stycznia 2019 do Biblioteki po nowe kody do LEGIMI - bezpłatnej bazy e-booków. Wystarczy na podstawie otrzymanego w bibliotece indywidualnego kodu założyć konto i pobrać bezpłatną aplikację Legimi. Wówczas wszystkie e-książki dostępne w abonamencie można za darmo czytać bez limitu na smartfonie, tablecie, komputerze lub czytniku.

Więcej informacji w tym artykule

 
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

IbukLibra

LogoJBC

Legimi