Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

PostHeaderIcon Zaproszenia

 Plakat2

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Anną Komstą, autorką książki "Opowieści stołu. Ze Wschodu na Zachód". 29 czerwca, o godz. 12:00.

Książka ta jest poświęcona kulturze kresowego stołu, rodzinnym historiom przesiedleńców, w których wciąż tkwi pamięć o Kresach i potrawach wywodzących się z tamtego regionu. To zbiór 15 rodzinnych historii, zdjęć i przepisów kulinarnych przekazywanych z pokolenia na pokolenie, spisanych aby uchronić przed zapomnieniem.

 

Plakat

Serdecznie zapraszamy na wernisaż, Galeria „Format", 27 czerwca (czwartek), godzina 17:00

Ryszard Jethon (ur. w 1943 r. w Austrii) jest absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. Od dawna związany z Bolesławcem. Pracował w Bolesławieckim Przedsiębiorstwie Budowlanym, był architektem powiatowym w Bolesławcu i dyrektorem Wojewódzkiego Biura Planowania Przestrzennego.

Więcej…

 

Plakat Plakat2

Tegoroczna edycja największej dolnośląskiej imprezy czytelniczej dla dzieci i młodzieży, czyli „Z książką na walizkach. Dolnośląskie spotkania z młodymi czytelnikami" odbyły się pod hasłem „Mistrzowie literatury dzieciom". W ramach tej akcji Bolesławiec i naszych czytelników odwiedziła Anna Czerwińska-Rydel.

Anna Czerwińska-Rydel, muzyk, pedagog, gdańska autorka książek dla dzieci i młodzieży. Pisze przede wszystkim o muzyce, ale też o problemach dzieci, rodzinie, samotności, potrzebie bliskości, zrozumienia i miłości. Zadebiutowała wydanym w 2007 roku opowiadaniem Tajemnica Matyldy.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

IbukLibra

LogoJBC

Legimi