Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

PostHeaderIcon Z życia Biblioteki - archiwum 2010

Wydarzenie w ramach Projektu DYSKUSYJNE KLUBY KSIĄŻKI
NasierowskaFotoBiografia

Zofia Turowska przedstawia Zofię Nasierowską, "fotografkę boską", jak nazwał ją Melchior Wańkowicz, artystkę i dokumentalistkę, która z aparatem w ręku potrafiła sprostać zmianom i przeciwnościom, odnieść imponujący sukces zawodowy i jednocześnie harmonijnie ułożyć wspólnotę małżeńską. To ilustrowana opowieść o życiu wielokrotnie spełnionym.

Moderatorem spotkania była Hanna Grudzińska.

Zebrani obejrzeli też projekcję zdjęć, które nie zmieściły się w albumie oraz etiudy filmowe Zofii Nasierowskiej i Agnieszki Osieckiej.

Więcej…

 

Zofia Nasierowska - artystka fotografik, specjalizująca się w fotografii portretowej znana jest od lat jako autorka eleganckich fotograficznych portretów sławnych ludzi, warszawskiego świata artystycznego.  Już w wieku siedmiu lat zaczęła się jej przygoda z fotografią. Pasją do fotografowania zaraził ją ojciec, znany fotografik, Eugeniusz Nasierowski, który był także jej nauczycielem. Cztery lata później wzięła udział w pierwszej wystawie fotograficznej. Ma na swoim koncie szereg ekspozycji w kraju i za granicą, jak również wiele prestiżowych nagród międzynarodowych.

Wystawa fotografii Zofii Nasierowskiej towarzyszy promocji książki Zofii Turowskiej : „Nasierowska. Fotobiografia”. Będzie ją można oglądać do końca roku.

 
MinKuliDziedzNar
Wydarzenie z cyklu „BOLESŁAWIECKIE BIBLIONALIA”
dofinansowane w ramach Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Psycholog, licencjonowana terapeutka.

Specjalizuje się w terapiach indywidualnych i rodzinnych, świadcząc pomoc w różnych problemach życiowych.

Od 1997 r. członkini Międzynarodowego Forum Kobiet.

Od lat współpracuje z różnymi czasopismami, w tym stale z kilkoma tytułami prasowymi. Także z radiem i telewizją, uniwersytetami trzeciego wieku.

Odbyła wiele staży zagranicznych (Francja, USA - na zaproszenie Departamentu Stanu, Finlandia, Szwecja), studiów podyplomowych (m.in. studia filozofii i etyki na Wydziale Filozofii UW) oraz kursów podnoszących kwalifikacje w zakresie terapii.

Więcej…

 

To tytuł i myśl przewodnia wieczoru poświęconego życiu i twórczości naszego znakomitego wieszcza – Adama Mickiewicza – w 155. rocznicę śmierci.

Fakty z życia: dzieciństwo, młodość i wiek dojrzały na tle burzliwych wydarzeń epoki umiejętnie przeplatały się z fragmentami wybranych utworów. Nie zabrakło m.in.: Pana Tadeusza, Konrada Wallenroda, Dziadów… czy „Do M”, „Do matki Polki” … jak również ciekawej korespondencji.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

IbukLibra

LogoJBC

Legimi