Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

PostHeaderIcon DKK 2014

A Nothomb 

Książki Amelie Nothomb zwracają uwagę czytelnika ciekawie brzmiącymi, intrygującymi tytułami : Metafizyka rur, Rtęć, Z pokorą i uniżeniem, Antychrysta, Krasomówca. Autorka jest belgijską pisarką. Dzięki ojcu, dyplomacie, spędziła wiele lat poza granicami swojego kraju, m.in. w Japonii, Chinach, Laosie i Bangladeszu. Mając takie możliwości obserwacji świata i ludzi, trudno się dziwić, że pisanie stało się jej pasją. Od 1992 roku regularnie w każdym roku ukazuje się jedna powieść.

Więcej…

 

Biblik SW

Grudzień to miesiąc, w czasie którego nasi młodzi czytelnicy bardzo chętnie sięgają po książki tematycznie związane ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia.

„Nadchodzą Święta – opowieści, kolędy, ciekawostki" Agnieszki Skórzewskiej to książka, z którą przybył na nasze spotkanie szczególny gość - Święty Mikołaj. Dzięki niej i opowieściom Mikołaja dowiedzieliśmy się o tym, jak wyglądają zwyczaje i tradycje świąteczne na świecie. Dzieci dzieliły się też z Mikołajem wspomnieniami z przeżytych Wigilii i opowiadały o zwyczajach świątecznych panujących w ich domach.

Więcej…

 

boze narodzenie

Wielu poetów pisało piękne utwory związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Święta, wigilia, choinka to wdzięczny temat, budzi wiele emocji. Są one radosne, optymistyczne, ale też przywołują wspomnienia o nieobecnych.

Więcej…

 

 Kryminaly

Jesień to pora szczególna – długie wieczory sprawiają, że mamy więcej czasu na czytanie. Dobra powieść to jest to, co oprócz ciepła i światła o tej porze roku może nas uszczęśliwić. Może to być również dobry kryminał. Wszyscy znawcy tego gatunku wiedzą, że Agatha Christie, czy mniej znana, ale równie świetna, Phyllis Dorothy James, stworzyły doskonałe kryminały, które są na wskroś angielskie.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

IbukLibra

LogoJBC

Legimi