Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

PostHeaderIcon DKK 2015

czolowka

Guguły – co prawda tylko u jednej z uczestniczek DKK w rodzinnym domu rzeczywiście tym słowem określano niedojrzałe, zielone owoce, ale ich cierpki smak ze swojego dzieciństwa pamiętali wszyscy. Podobnie bliskie okazały się historie, wydarzenia, emocje i klimat utrwalone w książce o tym właśnie tytule: „Guguły".

Więcej…

 

czolowka

Ostatnie w tym roku spotkanie upłynęło w miłej i ciepłej atmosferze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
Podczas prezentacji dowiedzieliśmy się jakie są tradycje świąteczne w poszczególnych regionach naszego kraju. Poznaliśmy historię słowa „wigilia" i „kolęda". Dawniej tradycja była ściśle przestrzegana. Zwracano uwagę, by przy wigilijnym stole zasiadała odpowiednia liczba osób, obowiązkowo z jednym wolnym miejscem czekającym na przybysza. Co do liczby potraw zdania są podzielone, ale większość uważa, że powinno być ich dwanaście.

Więcej…

 

2LoM

O świętym Mikołaju krąży wiele legend, które z nich są prawdziwe? Małgorzata Szewczuk, autorka książki „Legenda o Mikołaju" opisała nam jedną z nich, ale zawarła w tej opowieści też kilka faktów z życia biskupa Miry. Od najmłodszych lat Mikołaj był bardzo uczynny i chętnie pomagał ubogim, co było o tyle łatwiejsze, że jego rodzice byli bardzo zamożni. Pewnego dnia Mikołaj dowiedział się, że jeden z mieszkańców popadł w biedę. Wychowywał on trzy córki, które za długi ojca miały pójść w niewolę. Mikołaj wrzucił im przez okno sakiewkę z pieniędzmi, co uchroniło je przed złym losem. Od tego czasu Mikołaj uszczęśliwia ludzi obdarowując ich prezentami, pomaga najuboższym i tym którzy tego najbardziej potrzebują.

Więcej…

 

Poniedzielski

Andrzej Poniedzielski to twórca wszechstronny - poeta, scenarzysta, felietonista, satyryk, reżyser, aktor, kabareciarz. Wydał kilka tomików poezji i opublikował wiele felietonów m. in. w „Zwierciadle". Najbardziej jest jednak znany jako artysta kabaretowy oraz autor tekstów piosenek, które sam wykonuje, ale też pisze dla innych artystów np. dla Edyty Geppert, Anny Marii Jopek, Seweryna Krajewskiego, czy Maryli Rodowicz.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

IbukLibra

LogoJBC

Legimi