Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

PostHeaderIcon DKK 2016

swiecznik-bozonarodzeniowy

Przedświąteczne spotkanie Klubu Głuchego Czytelnika upłynęło w ciepłej atmosferze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Podczas prezentacji zapoznaliśmy się z bogactwem różnorodnych kompozycji. Każdy wykonał własny świecznik, który będzie przyozdabiał nasz stół podczas Wigilii. Spotkanie zakończyliśmy złożeniem sobie życzeń świątecznych.

Więcej…

 

I1

Nasze ostatnie w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki miało nieco inny charakter niż zwykle. I to nie tylko z racji zbliżających się Świąt. O Bobie Dylanie - piosenkarzu, autorze tekstów, pisarzu i poecie oraz tegorocznym laureacie Nagrody Nobla w dziedzinie literatury, było w ostatnim czasie głośno. Akademia Szwedzka przyznała nagrodę Dylanowi za "tworzenie nowych form poetyckiej ekspresji w ramach wielkiej tradycji amerykańskiej pieśni". Wobec tego i nasz klub postanowił uhonorować ten fakt zorganizowaniem wyjątkowego wieczoru przy muzyce. Gość spotkania, Adam, znawca tematu, ciekawie opowiedział o życiu i twórczości Dylana oraz o swoich pierwszych płytach artysty, których zdobycie w latach 70-tych było prawdziwą gratką.

Więcej…

 

biblikOkladka

Czy drzewo na które wspinał się ślimaczek wygląda tak samo dla niego i dla fruwającego wróbelka? Wydawałoby się, że odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. A jednak... Przecież można na nie patrzeć z bliska albo z daleka, z dołu albo z góry – za każdym razem będzie ono inne. Pewnie też inaczej postrzegać je będą ludzie, ptaki, czy zwierzęta poruszające się po ziemi. Drzewo zmienia się w zależności od pór roku, godzin dnia i nocy. I dlatego rozmowa pełzającego ślimaczka i fruwającego wróbelka była dla nas tak bardzo interesująca. Przygody bohaterów opowiadania były też inspiracją do kolorowych zabaw plastycznych – powstał bajkowy ślimaczek z bajecznie kolorową muszlą.

Więcej…

 

czolowka

Andrzej Waligórski związany był z Wrocławiem, w którym osiedlił się po wojnie i który wybrał jako swoje miejsce do życia. Poeta, satyryk, człowiek radia i telewizji, niezwykle ceniony przez współpracowników oraz przez wszystkich ludzi sztuki. Od 24. lat jest przyznawana Nagroda im. Andrzeja Waligórskiego dla najlepszych satyryków. Był człowiekiem o ogromnej wrażliwości, a jego teksty są refleksyjne, ale też bywają ostre, satyryczne, piętnujące ludzką głupotę.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

IbukLibra

LogoJBC

Legimi