Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

PostHeaderIcon DKK 2017

Dorit Rabinyan zywoplot

Dorit Rabinyan (1972), urodziła się w Izraelu w rodzinie perskich żydów. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród. Jej dwie pierwsze powieści stały się bestsellerami i zostały przetłumaczone na 15 języków. „Żywopłot" od dnia premiery jest jedną z najgłośniej dyskutowanych książek w Izraelu.

Więcej…

 

Biblik MisUszatek

Jestem sobie mały miś, śmieszny miś,
znam się z dziećmi nie od dziś!

Więcej…

 

Bialoszewski

Październikowe spotkanie Klubu Miłośników Poezji było szczególne i to z kilku względów. Z powodu „szalejącego grypowego wirusa" nie dopisała frekwencja. Spotkaliśmy się w okrojonym składzie.

Więcej…

 

delphine

Delphine de Vigan (ur. 1 marca 1966 w Boulogne-Billancourt) – francuska pisarka. Jej pierwsza powieść, Jours sans faim (Dni bez głodu), została wydana w 2001 pod pseudonimem Lou Delvig. Jest to dzieło autobiograficzne opowiadające o walce z anoreksją, z którą zmagała się w wieku 19 lat. Powieść No et moi (No i ja), wydana w 2007, opowiada o wybitnie uzdolnionej nastolatce, która niesie pomoc młodej bezdomnej osobie. Książka otrzymała nagrodę Rotary i Prix des Libraires (Nagroda księgarzy). Została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków, i przygotowywana jest jej filmowa adaptacja.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

IbukLibra

LogoJBC

Legimi