Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

PostHeaderIcon DKK 2018

Biblik Zyrafa

„Głowa do góry, żyrafo" Catherine Lukas to bardzo ciekawa lektura. Dzięki niej wiemy już jakie zwierzęta żyją na sawannie. Które cechy wyróżniają żyrafę, lwa, słonia albo geparda spośród innych. Dlaczego król zwierząt boi się podejść do stada żyraf, czy też jak śpią żyrafy. Najważniejszym jednak przesłaniem była nie sama wiedza dotycząca zachowań i cech zwierząt ale to, że nie możemy porównywać się z innymi. Każdy z nas ma w sobie coś, co czyni go wyjątkowym!

Więcej…

 

Biblik Kaczatko

Co jedzą małe kaczuszki? Dlaczego nie mogą zjeść ziarna czy też ... ślimaka? Wiele dowiedzieliśmy się czytając kolejną książeczkę z serii Przygody małych zwierzątek pt.„ Głodne kaczątko". Kacze jaja muszą mieć ciepło więc mama kaczka może zostawić je tylko na chwilkę, kiedy musi zdobyć pożywienie.Mają szerokie dzioby z ząbkami na brzegu. Nabierają wodę ze stawu do dzioba i zamykają go. Woda wpływa, a ząbki zatrzymują sporo kaczych przysmaków.

Więcej…

 

biblik NaRatunekMalejMyszce

Głównym bohaterem naszego spotkania była mała niezbyt mądra myszka, Emilka, która mieszkała na farmie. A dlaczego taka była? Ponieważ kierując się tylko i wyłącznie łakomstwem, naraziła siebie ale i też swoich przyjaciół na wielkie niebezpieczeństwo.

Więcej…

 

czolowka

Na przestrzeni wieków zmieniała się ludzka świadomość, sposób postrzegania świata, a także stosunek człowieka do miłości. Miłość zawsze była dla ludzi ważna, ale w różny sposób ją wyrażano. Od czasów najdawniejszych kwitła także poezja miłosna. Ponieważ niedługo Walentynki, święto zakochanych, tematem naszego spotkania były wiersze o miłości. Wysłuchaliśmy utworów najbardziej znanych poetów z minionych czasów. Na ich przykładzie mogliśmy stwierdzić, że w różnych epokach w różny sposób pisano o uczuciach.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

IbukLibra

LogoJBC

Legimi