Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

PostHeaderIcon DKK 2018

I1 I2

Lektura książki Dany'ego Laferriére'a „Kraj bez kapelusza" zaprowadziła nas do odległego miejsca – Haiti, które kojarzy się przede wszystkim z tragedią ze stycznia 2010 roku. Ogromne trzęsienie Ziemi uczyniło z tego kraju wielkie cmentarzysko. Należy jednak dodać, że książka ukazała się w 1996 roku, a więc wiele lat przed tym wydarzeniem.

Więcej…

 

W piątek, 9 listopada, w naszej bibliotece z ożywieniem rozmawialiśmy o gotowaniu. Padły porady w jaki sposób uzyskać niskim kosztem mąkę gryczaną lub owsianą, jak zaoszczędzić na czasie podczas sporządzania roślinnych posiłków i czym się różni tempeh od tofu. Dyskusja ta odbywała się podczas inauguracji Klubu Vegefani. Rozmowy toczyły się w kameralnej atmosferze i towarzyszyło im przeglądanie kulinarnych książek zgromadzonych w zbiorach biblioteki oraz w naszych prywatnych kolekcjach.

Więcej…

 

PawlikowskaJasnorzewska

Tematem listopadowego spotkania Klubu Miłośników Poezji była twórczość Marii Pawlikowskiej Jasnorzewskiej. Poetka dobrze znana, zarówno ze względu na swoją twórczość, jak i z faktu że pochodziła z niezwykłej, artystycznej rodziny Kossaków. Jej ojciec, dziad, a także stryj i brat byli znakomitymi malarzami, natomiast kobiety z tego rodu zapisały się w historii polskiej kultury jako sławne pisarki. Magdalena Samozwaniec – siostra Pawlikowskiej Jasnorzewskiej pisała głównie utwory satyryczne, natomiast jej siostra stryjeczna Zofia Kossak Szczucka pisała powieści historyczne i obyczajowe.

Więcej…

 

IMG 0030

03 września odbyło się pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie naszego Klubu Miłośników Poezji, pt. „Niepodległa w poezji Narodowej". Podczas spotkania rozmawialiśmy o twórczości najwybitniejszych poetów okresu Polski niepodległej.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

IbukLibra

LogoJBC

Legimi