Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

PostHeaderIcon DKK 2019

Iwaszkiewicz

Pierwsze w tym roku spotkanie naszego Klubu poświęcone było poezji Jarosława Iwaszkiewicza. Spotkanie okazało się wyjątkowo ciekawe. Nic w tym dziwnego, ponieważ Iwaszkiewicz był niezwykłą postacią w polskiej kulturze ale także wybitnym działaczem społecznym i politycznym. Zasłużył się na wielu polach. Jako pisarz tworzył przede wszystkim prozę ale nie do przecenienia jest też jego twórczość poetycka. Wiersze Iwaszkiewicza są wyjątkowo kunsztowne, malarskie, napisane z wielkim artyzmem. Iwaszkiewicza można spokojnie nazwać „artystą słowa". Szczególnie piękne są jego erotyki, a już naprawdę wyjątkowe są utwory poświęcone żonie Annie.

Więcej…

 

biblik OZimie

Z książki Gorel Kristina Naslund „O zimie" dowiedzieliśmy się, co niesie ze sobą zima – szalejące zamiecie, topniejące sople lodu, konieczność dokarmiania ptaków ale także to, co najbardziej lubimy, czyli szaleństwo zabaw na śniegu. Wszystko to, mogliśmy usłyszeć podczas czytania oraz zobaczyć na pięknych ilustracjach zdobiących książkę.

Więcej…

 
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

IbukLibra

LogoJBC

Legimi