Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

PostHeaderIcon DKK 2019

VegeFani

Co warto jeść, a czego lepiej unikać w codziennej diecie, żeby ustrzec się przed nowotworem? Jak wygląda najnowsza piramida zdrowego żywienia? Jak pozbyć się toksycznych substancji z warzyw i owoców? Tego wszystkiego członkowie Klubu Vegefani mogli się dowiedzieć podczas spotkania z dietetyczką – Justyną Buczkowską. Wykład uświadomił nam, że zbilansowana dieta i codzienna porcja ruchu są niezwykle ważne dla zdrowego stylu życia. Wzbogaceni o taką wiedzę łatwiej będziemy mogli poruszać się w meandrach dietetyki, a chaos informacyjny w tej dziedzinie nie będzie już nam taki straszny.

Więcej…

 

JKaczmarski

Jacek Kaczmarski jest uważany za barda „Solidarności". Jego utwory z końca lat 70-tych i początku 80-tych doskonale wpisują się w nurt poezji rewolucyjnej, a sztandarowa pieśń „Mury" jest uznawana za hymn. Teksty nawiązują do walki, mówią o ucisku, prześladowaniach.

Więcej…

 

Img1

MACIEJ PŁAZA - prozaik, tłumacz, literaturoznawca, doktor nauk humanistycznych. Urodził się w 1976 roku w Sandomierzu, mieszka w Poznaniu. Debiutancki tom opowiadań "Skoruń" przyniósł mu Nagrodę Literacką Gdynia 2016 i Nagrodę Kościelskich 2016. W roku 2018 został laureatem Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus za powieść "Robinson w Bolechowie".

Więcej…

 

Uczestniczka

Podczas marcowego spotkania omawialiśmy biografie. Jak wiadomo, to właśnie życie wymyśla nowe i niepowtarzalne scenariusze. Oczywiście i biografie mogą być nudne, bo osoba obdarzona miernym talentem pisarskim może z losów ciekawego i barwnego bohatera stworzyć nieciekawy opis. Artysta natomiast, nawet zwykłe nieciekawe życie potrafi przedstawić jak legendę - a cóż dopiero, gdy pisze o osobowości niebanalnej i wiodącej życie pełne interesujących zdarzeń. Każdy z nas, z pasją i przejęciem opisywał losy wybranej postaci, a były to m.in.: Władimira Putina, Zbigniewa Wodeckiego czy Katarzyny II. Po spotkaniu wiemy, że ten rodzaj literatur, oczywiście dobrze napisany, może być kuferkiem wielkich emocji ale i skarbnicą wiedzy.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

IbukLibra

LogoJBC

Legimi