Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

PostHeaderIcon DKK 2019

Plakat

O tym, jak zrobić pyszny, a do tego zdrowy koktajl rozmawialiśmy na czerwcowym spotkaniu Klubu Vegefani. Tym razem mogliśmy wykonać napój według własnego pomysłu, przekonując się, że mieszanie składników jest bardzo łatwe i daje zdumiewające rezultaty.

Przy okazji tworzenia koktajli przypomnieliśmy sobie o konieczności mycia warzyw i owoców, szczególnie tych, których pochodzenia nie znamy (tzw. parszywa dwunastka skażona pestycydami), podkreśliliśmy znaczenie posiadania własnego ogrodu, a także przekonaliśmy się, że truskawek wcale nie trzeba szypułkować. Smoothies polecamy każdemu, kto chciałby zadbać o swoje zdrowie, urodę lub o sylwetkę. Jeśli zaś ktoś obawia się samodzielnych kompozycji smakowych, zapraszamy do biblioteki po książki z przepisami.

Więcej…

 

Okladka biblik

„Piękno jest jak słońce - wszystko opromienia i nawet to, co jest nijakie. W jego blasku zdaje się być ładniejsze. Powiadają, że ludzie dobrzy są piękni. Ale czy to prawda?"

Więcej…

 

PH

14 maja 2019 r. w Miejskiej Biblioteki Publicznej – Centrum Wiedzy miało miejsce wyjątkowe wydarzenie! W naszej bibliotece gotował sam szef kuchni wegańskiej, współorganizator Vegan World Festival i autor książki „Kuchnia wegetariańska. W malinowym chruśniaku" – Piotr Henschke.

Więcej…

 

Ilustracja

Kwietniowe spotkania rozpoczęliśmy od udziału w wystawie interaktywnej „Akcja Żonkile", jaka jest prezentowana w MBP-CW. Wystawa została zorganizowana w ramach obchodów rocznicy wybuch powstania w getcie warszawskim. Wystawa jest niezwykle przemawiająca i zapadająca w pamięć lekcja historii.

Nieodłącznym elementem naszego każdego spotkania jest dyskusja. Po dawce wiedzy z czasów II wojny światowej rozprawialiśmy o twórczości i życiu Agathy Christie, nieśmiałej i skromnej.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

IbukLibra

LogoJBC

Legimi