Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

PostHeaderIcon Z życia Biblioteki - archiwum 2003

Podziękowania dla Pani Wiktorii Mozgwy.

Więcej…

 
kwiatyWIESŁAW GRUSZKA po raz pierwszy odwiedził Bolesławiec w 1954 roku. Krajobrazy i towarzyszące im charakterystyczne klimaty na tyle mile zapisały się w pamięci, utrwalone dodatkowo na zdjęciach, że postanowił powrócić tu już na stałe po studiach prawniczych we Wrocławiu i aplikacji sędziowskiej.

Więcej…

 

Twórczość tego trochę zapomnianego obecnie autora jest bardziej znana starszemu pokoleniu. Debiutował wspaniałą "Księgą urwisów" w 1954 roku. Wydał do tej pory ponad dwadzieścia książek dla dzieci i młodzieży, z głównie chłopięcymi bohaterami. Większość jest do tej pory wznawiana i tłumaczona na obce języki.

Więcej…

 

kasprzycki
LESŁAW KASPRZYCKI - urodził się 27 września 1943 roku w Kałuszu, na Kresach Wschodnich Rzeczypospolitej. Lata dziecięce i młodość spędził w Pile. Ukończył średnią szkołę plastyczną, a następnie Studium Nauczycielskie o kierunku wychowanie plastyczne.

Tytuł magistra pedagogiki uzyskał na Uniwersytecie Wrocławskim. W Bolesławcu mieszka od 1971 roku. Do 1981 roku związany ze środowiskiem kultury - najpierw jako dyrektor Bolesławieckiego Ośrodka Kultury, później wicedyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury w Jeleniej Górze.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

IbukLibra

LogoJBC

Legimi