„Camera obscura” - Warsztaty fotografii otworkowej – Galeria „Format”

Utworzono: czwartek, 02 sierpień 2012 Drukuj E-mail

Podczas dwudniowych warsztatów fotograficznych, które poprowadził Grzegorz Sidorowicz - autor kilkudziesięciu wystaw fotograficznych, uczestnik wielu plenerów i wystaw zbiorowych w kraju i za granicą – zgłębialiśmy technikę fotografii otworkowej.

Poznaliśmy budowę i rodzaje aparatów otworkowych oraz zasady robienia nimi fotografii i ich wywoływania. Własnoręcznie wykonaliśmy „aparaty" przy pomocy nożyczek, taśmy izolacyjnej, igieł iniekcyjnych, arkuszy czarnego papieru oraz, co najważniesze, pudełek i puszek.
Po przygotowaniu camery obscury i zrobieniu zdjęć kolejnym etapem było ich samodzielne wywołanie w ciemni, jaką można sobie stworzyć nawet we własnym domu.
Była świetna zabawa, niezwykle pouczająca, dostarczająca niezwykłych wrażeń, a przede wszystkim powrót do prostoty, jakże zapomnianej w dzisiejszych czasach.
W warsztatach wzięli udział przedstawiciele seniorów oraz młodzieży i dzieci.

Nasze prace: