Alina Obidniak – Galeria „Format”

Utworzono: czwartek, 16 październik 2008 Drukuj E-mail

„Jak się coś kocha, to nie ma granic i rzeczy niemożliwych do zrealizowania” – to motto życia Aliny Obidniak.

Długoletnia dyrektor Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze, obsypana tytułami „Kobieta Europy 1995”, „Królowa Karkonoszy”, „Niekwestionowana Cesarzowa Teatrów Ulicznych”. Ukończyła studia aktorskie w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie i reżyserskie na Wydziale Reżyserii Filmowej w Moskwie i Łodzi. W 1973 zainicjowała coroczne Jeleniogórskie Spotkania Teatralne z udziałem zespołów krajowych i zagranicznych, a od 1983 Międzynarodowy Festiwal Teatru Ulicznego.

Na spotkaniu:

Obcowanie z osobą obdarzoną tak olbrzymią pozytywną energią wyzwala zaraźliwą wręcz moc ducha. Oby starczyło nam jej na długo. Już wiemy jak powstaje – miejmy odwagę spróbować – dążmy do piękna i harmonii w naszym życiu (mimo przeciwności losu). A piękno ... ? – „piękno kształtem jest miłości” [C.K. Norwid]. Pamiętajmy - „z rzeczy tego świata pozostaną te dwie: poezja i dobroć” [C.K. Norwid]