Utworzono: piątek, 17 czerwiec 2011
Cykl o Muminkach Tove Jansson to jedne z najbardziej znanych opowieści dla dzieci.
Uniwersalność tych książek gwarantuje zarówno młodym jak i starszym czytelnikom niezapomniane chwile pełne ciepła, mądrości, ale też - tak charakterystycznej dla literatury skandynawskiej – magii i tajemniczości.
Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni przywołującej przeżycia z przeczytanej lektury oraz wyrażenie ich w twórczości plastycznej.
Ogółem wpłynęło 137, różnorodnych w swej formie, prac.
Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych, klas I – III.
Oceny prac dokonało Jury w składzie: Barbara Macuga – przewodnicząca , Elżbieta Piesyk, Krystyna Sołkiewicz.
Jury postanowiło przyznać aż 14 nagród i 27 wyróżnień. Laureaci otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy.
Wszystkim uczestnikom konkursu, a szczególnie - tym wyróżnionym oraz ich opiekunom - składamy serdeczne gratulacje !
Lista laureatów:
I nagroda
- Katarzyna Zeszutek, SP nr 4, kl. I a
- Bartosz Stadnik, Bolesławiecki Ośrodek Kultury
- Dominik Żytniak, SP nr 1, kl. II c
- Gabriela Turek, SP nr 5, kl. III b
II nagroda
- Karolina Grabas, SP nr 4, kl. I c
- Agata Orleska, Oxpress, kl. II
- Jakub Basiński, SP nr 1, kl. II b
- Anastazja Chmielowska, SP nr 5, kl. II b
- Nicola Chmielowska, SP nr 5, kl. III b
- Aleksandra Dobies, SP nr 5, kl. III a
III nagroda
- Miłosz Ciechanowicz, SP nr 4, kl. I d
- Szymon Turczyn, SP w Wykrotach, kl. II
- Amelia Kulik, SP nr 2, kl. II b
- Martyna Chojnicka, SP nr 4, kl. II
Wyróżnienia
- Wioletta Ferenc, SP nr 2, kl. II
- Ida Paluszczyszyn SP. nr 2, kl. II
- Agata Potaś, SP nr 2, kl. II
- Natalia Patera, SP nr 3, kl. III b
- Wiktoria Rościszewska, SP nr 3, kl. I b
- Emilia Janeczek, SP nr 4, kl. I c
- Kacper Jaworski, SP nr 4, kl. II a
- Martyna Kus, SP nr 4, kl. I d
- Magdalena Mikołajczuk, SP nr 4, kl. II d
- Michał Nowak, SP nr 4, kl. II a
- Bartosz Ostrowski, SP nr 4, kl. I a
- Zuzanna Rewińska, SP nr 4, kl. II a
- Michał Szkirpan, SP nr 4, kl. II b
- Maciej Suchecki, SP nr 4, kl. II c
- Magdalena Szylin, SP nr 4, kl. I d
- Nicola Zbylut, SP nr 4,kl. II c
- Anastazja Zawer, SP nr 4, kl. II a
- Eliza Zięba, SP nr 4, kl. I d
- Agata Bram, SP nr 5, kl. II a
- Ola Muniak, SP nr 5, kl. I a
- Emilia Piotrowska, SP nr 5, kl. II b
- Weronika Sobierajska, SP nr 5, kl. II b
- Magda Tkaczyk, SP nr 5, kl. I
- Noemi Broszko, Oxpress, kl. II
- Kaja Lickiewicz, Oxpress, kl. II
- Iza Kalenik, Oxpress, kl. II
- Julia Zatylna, Oxpress, kl. II
Wybrane prace:
Na Wernisażu:
Odsłony: 12955