Iwona Banach – spotkanie autorskie – Galeria „Format”

Utworzono: środa, 20 czerwiec 2007 Drukuj E-mail

To już drugie spotkanie z naszą bolesławiecką pisarką [informacja nt. poprzedniego i sylwetki autorki na naszej stronie internetowej - w dziale „Z życia biblioteki” –  Iwona Banach: Po latach... - spotkanie autorskie - 29.03.2006].

Obecne odbyło się w ramach działań DKK. Pani Iwona jest członkiem Klubu – wystąpiła więc w roli szczególnej – jako autorka książki stanowiącej przedmiot dyskusji.

Była to ostatnio opublikowana powieść pt. „Pocałunek fauna”, która zrodziła się z tęsknoty za rodzinnym miastem. Została napisana jeszcze w Puławach. Jej akcja toczy się w powiązaniu z Bolesławcem. Porusza wiele ważnych problemów. Znajdziemy w niej odniesienie do historii miasta, losy niezwykłej przyjaźni grupy nastolatków, marzenia o młodzieńczej miłości i trudnych wyborach dorosłego życia.

Pisarka wyjaśniła skąd pojawił się pomysł tytułu i wątek magicznego fauna, którego po raz pierwszy zobaczyła dawno temu na okładce opracowania Janusza Bachmińskiego – Bolesławiec.

Wielu uczestników spotkania zapoznało się z lekturą, dzięki czemu mieli możliwość uzyskania odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Pierwsza część zdominowana była naturalną potrzebą doszukiwania się podobieństw między fabułą książki, a tym co wydarzyło się naprawdę. Potem przyszedł czas na bardziej ogólne refleksje, a ich różnorodność i bogactwo zawdzięczamy dużej dawce emocji jaką dostarcza nam twórczość Pani Iwony Banach.

Książka godna polecenia – zachęcamy do lektury !

Wszystkim zainteresowanym Klubom z całej Polski – podajemy, z upoważnienia pisarki, dane kontaktowe Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Biblioteka deklaruje też chęć pośredniczenia i pomocy merytorycznej w organizacji spotkań.