Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych w 2021 roku

Utworzono: środa, 17 luty 2021

        Pomimo wszelkich ograniczeń i obostrzeń klub nie zniknął zupełnie z horyzontu. To, że nie prowadzimy regularnych spotkań w dużym gronie, nie oznacza, że nie działamy i nie czytamy.

       Dzięki otrzymanemu z Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu dofinansowaniu z programu Dyskusyjne Kluby Książki zakupiliśmy nowości wydawnicze. Niezmiernie nas cieszy zapas świeżutkich lektur na cały rok, których omawiania już się nie możemy doczekać.

         Z pierwszą zapoznajemy się już w lutym - to książka fińskiego pisarza Aarto Paasilinny "Rok zająca". Opisywana jako szalona powieść łotrzykowska, obfitująca w absurdalne zwroty akcji i gagi rodem z komedii slapstickowej. Napisana w 1975 roku, przetłumaczona na kilkadziesiąt języków, wielokrotnie filmowana, stała się międzynarodowym bestsellerem i utrzymuje ten status do dziś.     Na szczęście dla nas w 2020 r. została wydana i w Polsce, nakładem wydawnictwa Wydawnictwo Książkowe Klimaty.

    Wszystkich zaciekawionych powyższym tytułem oraz zainteresowanych wyjątkowymi, niebanalnymi lekturami zachęcamy do dołączenia do naszego klubu - wystarczy zapytać w bibliotece o DKK dla dorosłych.

 zajac1

 dkk1

 

 

 

 

 

Odsłony: 2933