Dyskusyjny Klub Książki zaprasza na spotkanie

Utworzono: środa, 16 czerwiec 2021

dkk na strone

Dyskusyjny Klub Książki zaprasza na spotkanie poświęcone książce Olgi Gitkiewicz "Nie zdążę".

 Olga Gitkiewicz w książce „Nie zdążę” porusza temat wykluczenia komunikacyjnego – rozumianego bardzo szeroko. Przeczytamy nie tylko o autobusach i pociągach, ale o ludziach starszych, niepełnosprawnych, zbyt młodych, zbyt biednych, bez prawa jazdy i samochodu.

Dlaczego niemal 14 milionów ludzi w Polsce jest wykluczonych komunikacyjnie? Jak to się stało, że od 1989 roku liczba pasażerów kolei spadła aż o 700 milionów?

Na te i podobne pytania autorka szuka odpowiedzi, pokonując dziesiątki tysięcy kilometrów pociągami, busami i samochodem oraz na własnych nogach.

Świetnie napisany reportaż – został wybrany Książką Reporterską Roku Grand Press 2020 – zapada w pamięć i skłania do dyskusji.

A gdzie najlepiej rozmawiać o komunikacji, jeśli nie w pociągu?

W czwartek 24 czerwca, zapraszamy na wyjątkowe, wyjazdowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych. Zbiórka w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej – Centrum Wiedzy o godzinie 16.45,  a potem wyprawa koleją do Węglińca. Prosimy o zabezpieczenie środków na zakup biletu i zabranie dokumentów uprawniających do zniżki.

 

 

 

 

 

 

 

 

Odsłony: 164