„Gliniany Gwizdek” – „Stare i nowe hity bajkowe” – Dziecięcy DKK

Utworzono: czwartek, 23 kwiecień 2015 Drukuj E-mail

Krainę bajek zazwyczaj zamieszkują królewny i smoki, ale są też takie, których bohaterami są najzwyklejsze przedmioty znane nam z najbliższego otoczenia:

Po prostu Skórka Pomarańczy, Rowerek na trzech kołach czy Kapryśny Szalik w Szkocką Kratkę. Autorem tych niezwykłych bajek o zwykłych przedmiotach z książki pt. Bajki na dłuższą metę jest Eugen Kluev, rosyjski pisarz mieszkający od lat w Danii i uważany tam za spadkobiercę Hansa Christiana Andersena. My poznaliśmy przygody wesołego, pomalowanego w różnokolorowe paski Glinianego Gwizdka, który nagle zrobił się smutny i zamilkł - dowiedzieliśmy się dlaczego i kto pomógł mu odzyskać humor.

Ta opowieść przeniosła nas w świat dźwięków i melodyjnych treli. Gwizdek, którego dźwięki zdawały się nikomu niepotrzebne dowiedział się, że jego gwizdanie też może być bardzo pomocne - na przykład by podać ton dla śpiewających przyjaciół.

To pouczająca bajka o tym, że każdy ma jakieś talenty i mocne strony zainspirowała nas do wspólnych zabaw muzycznych. Ze słomek do picia przyciętych do odpowiedniej długości zrobiliśmy prostą fletnię. Spotkanie zakończył wyjątkowy koncert ...

Odsłony: 5124

Popularne artykuły