Młodzieżowy Klub Książki w azjatyckim wydaniu

Utworzono: wtorek, 12 kwiecień 2022 Drukuj E-mail

      W piątkowe popołudnie, 8 kwietnia, odbyło się spotkanie Stowarzyszenia (Nie)Poważnych Literatów poświęcone twórczości azjatyckich autorów.

     Głównym jego punktem były rozmowy o wybranych i przeczytanych przez nas książkach. Uczestniczki przybliżyły fabuły poszczególnych historii oraz podzieliły się opiniami i spostrzeżeniami na ich temat. I choć dominowali autorzy z Azji Wschodniej, szczególnie Japonii oraz Korei Południowej, pozycje te znacznie różniły się pod względem tematyki i gatunku.

     Pojawiły się takie utwory jak: "Niedźwiedzi bóg" Hiromi Kawakami, czyli opowiadania o Japonii sprzed i po tragedii w Fukushimie; utrzymana w klimacie koreańskiej baśni "Piekarnia czarodzieja" Gu Byeong‑mo; "Almond" Sohn Won-Pyung - opowieść o chłopcu cierpiącym na aleksytymię; manga "Pokój w kolorach szczęścia"; "Mitologia chińska".

     Po zaznajomieniu się z kilkoma tytułami, spróbowałyśmy ustalić, co na ogół wyróżnia twórczość pochodzących z Dalekiego Wschodu autorów oraz jak wpływa na nią mentalność tamtejszej ludności. Wspomniałyśmy również o laureatach najważniejszych międzynarodowych nagród i ich dziełach, które zyskały popularność na rynku polskim i światowym.

    Na koniec wspólnie zadecydowałyśmy, by kontynuować literacką podróż po świecie.

Kolejny przystanek: literatura iberoamerykańska, 6 maja o godz. 16:00.

Serdecznie zapraszamy!

IMG 20220408 1545051    IMG 20220408 1646051   IMG 20220408 1647171

 

Odsłony: 868

1

 

Aktualnie

Odwiedza nas 97 gości oraz 0 użytkowników.

Popularne artykuły