Czerwcowe spotkanie Stowarzyszenia (Nie)Poważnych Literatów

Utworzono: piątek, 17 czerwiec 2022 Drukuj E-mail

 

Dziesiątego czerwca odbyło się kolejne spotkanie Stowarzyszenia (Nie)Poważnych Literatów. Tym razem piątkowe popołudnie poświęciłyśmy literaturze Stanów Zjednoczonych, Kanady oraz Australii.

Jest to temat bardzo obszerny, pozostawiający szerokie pole do wyboru lektury oraz do dyskusji, szczególnie w zakresie powszechnie znanej i popularnej literatury amerykańskiej. A jeśli literatura amerykańska, to nie mogło zabraknąć "Wielkiego Gatsby'ego" Francisa Scotta Fitzgeralda - powieści uważanej za jedną z najważniejszych dla Amerykanów, ale też jedną z najbardziej znaczących w ubiegłym wieku. Historia ta doczekała się licznych ekranizacji, w tym najnowszej i najpopularniejszej z 2013 roku w reżyserii Baza Luhrmanna.
Drugą z omawianych tego dnia książek była "Opowieść podręcznej" kanadyjskiej autorki Margaret Atwood. Jest to głośna powieść, przedstawiająca losy ludzi w antyutopijnym świecie ogarniętym reżimem wyjątkowo okrutnym dla kobiet, poruszająca wciąż aktualne tematy feminizmu oraz walki o swoje prawa.

Podsumowując spotkanie zgodnie stwierdziłyśmy, że tym razem trudno nam znaleźć cechy wspólne omawianej literatury. Ze względu na wiele czynników, jak choćby historię, cechuje ją ogromna różnorodność. A to znaczy, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie ;)

Kolejne spotkanie to przerwa od podróży po literaturze. Odbędzie się 15 lipca o godzinie 16:00, a jego tematem będzie "Lolita" Vladimira Nabokova.

Serdecznie zapraszamy!

  start

 

 

 

 

 

 

 

Odsłony: 776

1

 

Aktualnie

Odwiedza nas 188 gości oraz 0 użytkowników.

Popularne artykuły