Młodzieżowe spojrzenie na mangi i komiksy

Utworzono: środa, 19 kwiecień 2023 Drukuj E-mail

 

Wiosenny powiew świeżości można było poczuć również w Stowarzyszeniu (Nie)Poważnych Literatów. Podczas spotkania 19 kwietnia poruszyliśmy nietypowy dla nas, lecz bardzo ciekawy temat – mangi i komiksy.

Uczestnicy spotkania najpierw opowiedzieli, od czego zaczęła się ich przygoda z tego typu historiami. Jak się okazało, część preferuje mangi, inni są fanami zwykłych komiksów, a niektórzy dopiero poznają oba gatunki. Również tematyka, po którą sięgają, jest bardzo różnorodna, co urozmaiciło naszą dyskusję. Nie mogło zabraknąć też pytania o ulubiony tytuł. Młodzież opowiedziała, które dzieła i dlaczego cenią najbardziej.

Wśród fanów Marvela wywiązała się dyskusja o postaciach i seriach, o kolejności czytania komiksów i porównaniu ich z filmami oraz z konkurencyjnym DC. Wspólnie zastanowiliśmy się nad tym, z czego wynika fenomen Heartstoppera i poruszyliśmy temat innych bardziej lub mniej udanych ekranizacji komiksów. Dowiedzieliśmy się, że manga (japońska), manhua (chińska) i manhwa (koreańska) to nie to samo oraz spróbowaliśmy własnymi słowami powiedzieć, jak rozumiemy pojęcie powieści graficznej.

Spotkanie minęło nam w miłej, pełnej uśmiechu atmosferze. Cieszymy się, że mogliśmy gościć nowych uczestników!

Na kolejne zapraszamy 25 maja (wyjątkowo w czwartek) o godzinie 15:00. Tematem będzie twórczość Olgi Tokarczuk.

Do zobaczenia!

 

 

 

 

 

 

 

Odsłony: 582

1

 

Aktualnie

Odwiedza nas 85 gości oraz 0 użytkowników.

Popularne artykuły