Spotkanie z podróżnikiem Ryszardem Dzięciołem

Utworzono: środa, 27 listopad 2019 Drukuj E-mail

Jak podróżować na emeryturze? Czy można ekonomicznie zaplanować podróż? Na te pytania w minioną środę odpowiadał Ryszard Dzięcioł, mieszkaniec Bolesławca i aktywny senior, którego pasją po przejściu na emeryturę stały się podróże krajowe i zagraniczne. W sposób przemyślany wyszukuje ekonomiczne połączenia na zagranicznych stronach internetowych, co sprawia, że w ciągu roku może odbyć kilka dłuższych podróży. Dzięki swojej zaradności odwiedził m.in. Kanadę, Kazachstan, Izrael, Jordanię, Krym i Amerykę Południową.

Wysłuchaliśmy opowieści pełnych humoru, nie tylko o podróży do Ameryki Południowej, ale także do Kanady, Portugalii, Kazachstanu, Iranu, w Himalaje. Swoim entuzjazmem do podróży zagranicznych i wędrówek po polskich górach zaraża coraz więcej osób. Ma niekończące się pomysły, niespożytą energię, radość życia i optymistyczne podejście do świata i ludzi, niezależnie skąd pochodzą, jaki mają kolor skóry i jakiego są wyznania. „Bo po świecie można podróżować bez znajomości języka, a uśmiech i pogoda ducha są w podróżach najważniejsze” jak mówi Pan Ryszard i już planuje kolejne podróże, w przyszłym roku na Sycylię i do Ameryki Południowej – tym razem Brazylia, Argentyna i Urugwaj, w kolejnym roku Nowa Zelandia. 

Wydarzenie odbyło się 27 listopada, o godzinie 16.30 w ramach cyklicznych spotkań Klubu Głuchego Czytelnika i było tłumaczone na język migowy. Za tłumaczenie dziękujemy Pani Monice Maj.

   

Odsłony: 3729