Na baterie też jest sposób - wyniki konkursu

Utworzono: wtorek, 24 listopad 2020 Drukuj E-mail

 

 

Z przerwami i dłużej niż zwykle trwał w tym roku konkurs  „Na baterie też jest sposób” organizowany wspólnie przez Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej oraz Miejskie Centrum Edukacji Ekologicznej.

Ogłoszony został 11  lutego 2020 r. Do rywalizacji przystąpiło 12 placówek przedszkolnych oraz 11 klas z czterech  szkół podstawowych.

Z powodu zamknięcia placówek w okresie pandemii, pierwszy odbiór zebranych baterii nastąpił dopiero  18 maja. Zamknięcie szkół i przeszkoli spowodowało również konieczność wprowadzenia zmian w regulaminie konkursu. Czas na zbieranie zużytych baterii przedłużono do końca października 2020 r. Łącznie odbyły się cztery wyjazdy po zgromadzone w placówkach baterie.

Podczas każdego odbioru baterie były ważone przez pracowników MZGK, a szkolni oraz przedszkolni koordynatorzy konkursu otrzymywali pisemne pokwitowanie potwierdzające uzyskany wynik.

W efekcie placówki przedszkolne zebrały łącznie 1142,77 kg zużytych baterii, a szkoły – 1324,6 kg., co daje łącznie masę 2467,37 kg. Dzięki wspólnemu wysiłkowi organizatorów, uczniów, nauczycieli i rodziców uczestników konkursu zgromadzono niemal 2,5 tony niebezpiecznych dla ludzi i środowiska odpadów, które zostaną unieszkodliwione w odpowiedni sposób.

Wśród przedszkoli najlepsze wyniki uzyskały:

Prywatne Przedszkole „Smerfiki” – 251,9 kg

Miejskie Przedszkole Publiczne nr 5 – 217,8 kg

Miejskie Przedszkole Publiczne nr 7 – 199,92 kg

Wśród szkół najlepsze okazały się:

Międzyklasowa grupa „Zbieracze” ze Szkoły Podstawowej nr 2 – 757,32 kg

Klasa III A ze Szkoły Podstawowej nr 4 – 504,8 kg

Klasa II C ze Szkoły Podstawowej nr 4 – 32,62 kg.

Nagrodą dla zwycięskich grup będą wycieczki do Zoo we Wrocławiu (grupy pojadą gdy tylko stanie się to możliwe). Zdobywcy miejsc II i III otrzymają nagrody rzeczowe.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

Odsłony: 6152

katalog primo na stron

 

Aktualnie

Odwiedza nas 260 gości oraz 0 użytkowników.

Popularne artykuły