Epidemia smogu - wystawa

Utworzono: poniedziałek, 15 luty 2021 Drukuj E-mail

Zapraszamy do oglądania nowej wystawy plenerowej przed naszą siedzibą.

Miejskie Centrum Edukacji Ekologicznej przygotowało wystawę prezentującą prace plastyczne uczniów klas I – III bolesławieckich szkół podstawowych.  Rysunki i prace przestrzenne zostały wyróżnione w konkursie „Ze smogiem wygramy, gdy o czyste powietrze sami zadbamy”,  ogłoszonym przez Straż Miejską i podsumowanym w grudniu minionego roku.

Konkurs zakończył się , ale nie zniknęły problemy ze smogiem, zwłaszcza ostatnio, podczas niewidzianej od dawna mroźnej zimy.

Wystawa „Epidemia smogu. Nawet dzieci to wiedzą” zawiera informacje i dane zaczerpnięte  z raportu opracowanego przez firmę Airly  „# Oddychaj Polsko 2020”. Zwraca uwagę na ciągle aktualny problem smogu i jego nasilające się w pandemii konsekwencje. Przypomina, że w Bolesławcu możemy na bieżąco sprawdzać jakość powietrza dzięki zamontowanym na terenie miasta czujnikom firm Airly i Syngeos. Wyniki pomiarów dostępne są dzięki darmowym aplikacjom obu tych firm, lub poprzez stronę internetową Urzędu Miasta Bolesławiec.

Teksty zamieszczone przy reprodukcjach dziecięcych dzieł zawierają również krótkie porady, jak ograniczyć ilość smogu w naszym otoczeniu.

Pełny raport „#Oddychaj Polsko 2020”   dostępny jest po adresem : https://airly.org/pl/raport-jakosci-powietrza/ .


Odsłony: 4765

1

 

Aktualnie

Odwiedza nas 217 gości oraz 0 użytkowników.

Popularne artykuły