Najpiękniejsze iluminacje świąteczne w Bolesławcu - nowy konkurs dla mieszkańców Bolesławca

Utworzono: piątek, 03 grudzień 2021 Drukuj E-mail

 

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Przygotowujemy się na spotkania z bliskimi, robimy świąteczne porządki i chcemy, by nasze domy i mieszkania wyglądały w tym czasie wyjątkowo pięknie. Długie zimowe wieczory staramy się rozjaśnić lampkami i świecami.

Dlatego proponujemy mieszkańcom Bolesławca nowy konkurs, którego celem jest upiększenie naszego miasta iluminacjami świątecznymi. Warto pochwalić się instalacjami, które wielu mieszkańców naszego miasta przygotowuje, by upiększyć zimą swe domy i posesje.

Konkurs organizowany jest w trzech kategoriach:

1) budynek wielorodzinny – najładniejsza iluminacja balkonu/okna;

2) budynek jednorodzinny – najładniejsza iluminacja ogrodu przydomowego;

3) obiekt użyteczności publicznej – najładniejsza iluminacja obiektu, w tym – witryny sklepowej.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wykonanie fotografii oświetlonego balkonu/okna, ogrodu przydomowego, obiektu użyteczności publicznej/witryny sklepowej oraz wypełnienie karty zgłoszeniowej wraz z klauzulą informacyjną stanowiącej załącznik do Regulaminu. Zgłoszenia do konkursu należy przesłać do dnia 10 stycznia 2022 r, do godz. 23.59.

Uczestnikami Konkursu mogą być mieszkańcy miasta Bolesławca, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, firmy i inne jednostki posiadające siedzibę na terenie Bolesławca. Uczestnik może dokonać zgłoszenia w jednej z trzech kategorii.

Szczegółowe informacje znajduję się w Regulaminie Konkursu „Najpiękniejsze iluminacje świąteczne w Bolesławcu”.

Organizatorami konkursu są Urząd Miasta Bolesławiec oraz Miejska Biblioteka Publiczna – Centrum Wiedzy w Bolesławcu (Miejskie Centrum Edukacji Ekologicznej). Przewidujemy atrakcyjne nagrody. Zapraszamy do udziału.

 

REGULAMIN KONKURSU

„Najpiękniejsze iluminacje świąteczne w Bolesławcu”

 

 • 1

Organizatorzy

Organizatorami konkursu „Najpiękniejsze iluminacje świąteczne w Bolesławcu”, zwanego dalej Konkursem, są Urząd Miasta Bolesławiec oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. C.K. Norwida – Centrum Wiedzy w Bolesławcu (Miejskie Centrum Edukacji Ekologicznej).

 

 • 2

Cel

Celem Konkursu jest zachęcenie mieszkańców Miasta Bolesławiec do dbałości o piękno i estetykę swojego najbliższego otoczenia oraz inspirowanie do tworzenia niepowtarzalnej atmosfery świąt Bożego Narodzenia.

 • 3

Zasady konkursu

 

1. Konkurs organizowany jest w trzech kategoriach:

 • budynek wielorodzinny – najładniejsza iluminacja balkonu/okna;
 • budynek jednorodzinny – najładniejsza iluminacja ogrodu przydomowego;
 • obiekt użyteczności publicznej – najładniejsza iluminacja obiektu, w tym – witryny sklepowej.

2. W ocenie konkursowej brane będzie pod uwagę:

 • ogólne wrażenie estetyczne,
 • pomysłowość i oryginalność,
 • nawiązanie do tradycji świąt Bożego Narodzenia.

3.Warunkiem  uczestnictwa  w  konkursie  jest  wykonanie  fotografii  oświetlonego  balkonu/okna, ogrodu  przydomowego,  obiektu użyteczności publicznej/witryny sklepowej oraz  wypełnienie  karty zgłoszeniowej wraz z klauzulą informacyjną stanowiącej załącznik do Regulaminu.

4. Zgłoszenia.

1) W wersji papierowej:

- uczestnik konkursu wypełnia i składa kartę zgłoszeniową oraz klauzulę informacyjną stanowiącą załącznik do Regulaminu, wraz z wydrukowanymi fotografiami (maksymalnie – 3 zdjęcia) w recepcji Miejskiej Biblioteki Publicznej – Centrum Wiedzy w Bolesławcu przy ul. B. Głowackiego 5, do dnia 10 stycznia 2022 r., w zaklejonej kopercie z dopiskiem: „KONKURS – Najpiękniejsze iluminacje świąteczne w Bolesławcu”.

 

2) w wersji elektronicznej :

- uczestnik konkursu przesyła skan zgłoszenia wraz z  klauzulą informacyjną, stanowiącego załącznik do Regulaminu oraz pliki (maksymalnie 3 pliki zdjęciowe) na adres : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., do dnia 10 stycznia 2022 r, do godz. 23.59

Nadesłane fotografie należy opisać według następującego wzoru: Imię -Nazwisko-Kategoria.  Zdjęcia muszą być zapisane w formacie JPG (bez kompresji). Minimalna rozdzielczość zdjęcia musi wynosić 250 dpi.

Wyboru najładniej oświetlonego balkonu/okna, ogrodu przydomowego, obiektu użyteczności publicznej/witryny sklepowej dokona  Komisja  konkursowa  powołana  przez  Organizatorów.

Spośród prawidłowych zgłoszeń Komisja konkursowa wyłoni po 3 laureatów ( miejsca I, II, III) w każdej kategorii.

Nagrodami w konkursie będą talony do wykorzystania w sklepie ogrodniczo-budowlanym.

Komisja  konkursowa  ogłosi  listę  zwycięzców  na  stronach  internetowych  Urzędu Miasta Bolesławiec oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej – Centrum Wiedzy w Bolesławcu.

O miejscu i terminie wręczenia nagród, laureaci konkursu zostaną poinformowani pisemnie.

4

Uczestnicy

Uczestnikami Konkursu mogą być mieszkańcy Miasta Bolesławiec, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, firmy i inne jednostki posiadające siedzibę na terenie Miasta Bolesławiec.

Uczestnik może dokonać zgłoszenia w jednej z trzech kategorii.

Uczestnikami konkursu nie mogą być:

pracownicy: Urzędu Miasta Bolesławiec i Miejskiej Biblioteki Publicznej – Centrum Wiedzy; oraz pozostałych jednostek organizacyjnych Gminy Miejskiej Bolesławiec,

członkowie Komisji Konkursowej oraz członkowie ich najbliższych rodzin.

 5

Uwagi szczegółowe dotyczące oceny zgłoszonych obiektów

W konkursie będą oceniane wyłącznie obiekty ogólnodostępne.

 • 6

Finansowanie nagród

Nagrody zostaną ufundowane ze środków zabezpieczonych na ten cel w budżecie Miasta Bolesławiec na 2022 r.

 • 7

Zmiana Regulaminu

Organizatorzy Konkursu zastrzegają sobie prawo zmiany Regulaminu.

 • 8

Przetwarzanie danych osobowych

 Administratorem danych osobowych uczestników konkursu jest Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida – Centrum Wiedzy w Bolesławcu.

Odsłony: 231