Wyniki konkursu Antysmogowy Plakat

Utworzono: piątek, 14 styczeń 2022 Drukuj E-mail

 

Każdy kolejny sezon grzewczy przypomina nam o problemach jakie wywołuje fatalna jakość powietrza w wielu miejscach naszego kraju.

Smog jest ogromnym problemem w czasie pandemii koronawirusa. Pojawiło się wiele badań naukowych, wykazujących, że wysokie poziomy zanieczyszczenia przyczyniają się do częstszego występowania COVID-19.

Jakość powietrza w Bolesławcu monitorowana jest na bieżąco przez dwa rodzaje czujników (Syngeos i Airly), których odczyty można śledzić po zainstalowaniu darmowych aplikacji.

W pierwszej połowie listopada, w naszym mieście działały „Smogowe płuca” – instalacja edukacyjna zaprojektowana przez Polski Alarm Smogowy. Efekty jej działania wykazują jasno, że Bolesławiec nie jest wolny od zjawiska smogu. Edukacja w tym zakresie jest nieustannie potrzebna.

W grudniu Miejskie Centrum Edukacji Ekologicznej zaproponowało uczniom klas IV – VIII konkurs „Antysmogowy plakat” . W piątek 14 stycznia ogłosiliśmy wyniki.

Oceniono 18 zgłoszonych prac wykonanych w formacie A3. Przyznano trzy nagrody główne oraz trzy wyróżnienia:

I MIEJSCE - Julia Paszek -  Szkoła Podstawowa nr 1

II MIEJSCE - Jakub Rott – Szkoła Podstawowa  nr 1

III MIEJSCE - Hanna Kurzydło Szkoła Podstawowa nr 1

WYRÓŻNIENIE - Nikola Wieczorkiewicz – Szkoła Podstawowa nr 5

WYRÓŻNIENIE - Lila Kafel – Szkoła Podstawowa  nr 1

WYRÓŻNIENIE - Kacper Baryluk –Szkoła Podstawowa  nr 1

Wystawa prezentująca antysmogowe plakaty dostępna będzie w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Wiedzy do 7 lutego , gdzie oglądać ją będą mogli uczestnicy warsztatów edukacji antysmogowej prowadzonych aktualnie przez Miejskie Centrum Edukacji Ekologicznej.

 

Odsłony: 106