Las bliżej nas - warsztaty edukacji leśnej

Utworzono: poniedziałek, 11 kwiecień 2022 Drukuj E-mail

 

Jak co roku wiosną, Miejskie Centrum Edukacji Ekologicznej we współpracy z Nadleśnictwem Bolesławiec, organizuje warsztaty edukacji leśnej przeznaczone dla uczniów klas drugich bolesławieckich szkół podstawowych.

Mimo kaprysów mało łaskawej pogody, przez niemal cały kwiecień trwają zajęcia w szkółce leśnej w Osieczowie. Dzieci poznają pracę leśników, sposoby przygotowania do leśnej przygody, zasady zachowania w lesie, zdobywają wiedzę przyrodniczą o drzewach i gatunkach zwierząt leśnych, a nawet próbują rozpoznawać ich tropy.

Jedną z dodatkowych atrakcji wyjazdu jest ognisko rozpalane przez gościnnych leśników, przy którym można się rozgrzać i posilić.

Podsumowaniem warsztatów będzie konkurs dla wyłonionych w wewnętrznych eliminacjach reprezentantów wszystkich klas drugich. Konkurs odbędzie się 29 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Wiedzy.

Już teraz życzymy  powodzenia młodym znawcom przyrody!

Zadanie zrealizowano w ramach projektu „Natura leczy, karmi edukuje. Bolesławieccy uczniowie i ich rodziny nabywają ostaw proekologicznych w kontakcie z naturą”,  dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Wartość projektu: 63 051 zł; wysokość dotacji: 30 000 zł.

https://wfosigw.wroclaw.pl/

  

665LogoWFOSiGW

Odsłony: 749

1

 

Aktualnie

Odwiedza nas 168 gości oraz 0 użytkowników.

Popularne artykuły