A tymczasem podczas Dni Miasta Bolesławiec 2022 ...

Utworzono: środa, 14 wrzesień 2022 Drukuj E-mail

W miniony weekend sporo się działo! Przede wszystkim obchodziliśmy w Parku im. Harcmistrza Huberta Bonina Dni Miasta Bolesławiec 2022, w ramach których 10 września odbył się I Miejski Dzień Działkowca. To właśnie tego dnia można było "elektrograty wymieść z chaty" za symboliczną sadzonkę drzewa lub krzewu liściastego oraz gadżety ufundowane przez Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Bolesławcu. Zainteresowanych nie brakowało! 150 sadzonek rozeszło się w godzinę a zebrane pół tony elektrośmieci z pewnością zostanie właściwie zutylizowane. W sobotnie popołudnie można było także spróbować szczęścia w ekologicznej loteryjce fantowej, podzielić się wiedzą z zakresu pszczelnictwa i wygrać nagrodę za prawidłowo udzieloną odpowiedź w „pszczelim quizie”. Zaś o 17.30 na scenie amfiteatru uroczyście podsumowaliśmy plastyczny konkurs „Nasze piękne ogrody działkowe”. Konkurs adresowany był do klas I-III szkół podstawowych w Bolesławcu. Jury spośród 76 nadesłanych prac wyłoniło zwycięzców, których prace zostały opublikowane w Bolesławieckim Kalendarzu Działkowca 2023. Laureatom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie!

Działania przeprowadzone przez MCEE podczas obchodów Miejskiego Dnia Działkowca zrealizowano w ramach projektu „Natura leczy, karmi edukuje. Bolesławieccy uczniowie i ich rodziny nabywają ostaw proekologicznych w kontakcie z naturą”, dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Wartość projektu: 63 051 zł; wysokość dotacji: 30 000 zł.  https://wfosigw.wroclaw.pl/