Bolesławieckie przedszkolaki we Wrzosowej Krainie

Utworzono: piątek, 16 wrzesień 2022 Drukuj E-mail

 Za nami tydzień zmysłowych wrażeń we Wrzosowej Krainie! Wśród lasów, łąk i pastwisk w gajówce Głuszec na terenie LGD „Wrzosowa Kraina” bolesławieckie przedszkolaki miały okazję przeżyć niesamowitą przygodę. Ekomuzeum Wrzosowej Krainy - Wrzosowa Chata będące jedną z atrakcji gajówki ugościło w minionym tygodniu podopiecznych miejskich przedszkoli publicznych. Dzieci w trakcie kilkugodzinnego pobytu wyrabiały litewskie placki i piekły je w piecu Baby Jagi, „rozmawiały” z roślinami, poznawały zmysłami rozmaite zioła, spacerowały po okolicznych wrzosowiskach, dzieliły się najskrytszymi pragnieniami z 280. letnią Lipą-Wróżką, pod którą, jak głosi legenda, spełniają się wszystkie marzenia! Wystarczy tylko ją objąć, dotknąć jej kory lub listka...Dla każdego bolesławieckiego przedszkolaka była to z pewnością nie lada gratka okraszona niesamowitą wonią ogrodu zielnego, barwnych wrzosowisk i runa leśnego!

WRZOSOWA CHATA położona jest w malowniczej wsi Borówki na skraju Przemkowskiego Parku Krajobrazowego. Wędrując po nim napotkać możemy zdumiewające swym ogromem wrzosowiska, których miodowy aromat przyciąga zastępy trzmieli i pszczół. Wrzosowa Chata kusi darami runa leśnego. To również miejsce, w którym prowadzone są warsztaty zielarskie pod czujnym okiem gospodyni Wrzosowej Chaty - Pani Bogusi Naruszewicz do której serdecznie zapraszamy wszystkich niestrudzonych odkrywców niezwykłego świata przyrody.

Warsztaty ekologiczne w Borówkach zrealizowano w ramach projektu „Natura leczy, karmi edukuje. Bolesławieccy uczniowie i ich rodziny nabywają ostaw proekologicznych w kontakcie z naturą”, dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Wartość projektu: 63 051 zł; wysokość dotacji: 30 000 zł.

https://wfosigw.wroclaw.pl

 

Odsłony: 708

1

 

Aktualnie

Odwiedza nas 156 gości oraz 0 użytkowników.

Popularne artykuły