Wszystkie śmieci są nasze

Utworzono: poniedziałek, 19 grudzień 2022 Drukuj E-mail

 

WSZYSTKIE ŚMIECI SĄ NASZE

Ze skomplikowanymi, wielokierunkowymi zagadnieniami gospodarki odpadami komunalnymi zapoznali się przyszli logistycy - uczniowie kilku klas Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu. W trzech grudniowych spotkaniach uczestniczyło łącznie ponad 100 uczniów.

Zajęcia przygotowały wspólnie Miejskie Centrum Edukacji Ekologicznej i Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej. Tematem przewodnim spotkania było hasło tegorocznej akcji Sprzątania Świata: „Wszystkie śmieci są nasze”, bo doskonale uświadamia ono fakt, że problem zarządzania odpadami dotyczy każdego człowieka, a dla przyszłych logistyków poznanie związanych z tym regulacji prawnych oraz ich praktycznych zastosowań może stanowić dobre przygotowanie do pracy zawodowej.

Jakie przepisy rządzą gospodarką odpadami? Co jest jej celem? Jakie działania może podjąć każdy z nas, by choć trochę ograniczyć problem z górami śmieci? Jak wygląda to na co dzień w naszym Zakładzie Unieszkodliwiana Odpadów Komunalnych? Jakie wyzwania stoją przed pracownikami branży „odpadowej”? Prowadzący zajęcia udzielili tylko częściowej odpowiedzi na te pytania. Młodzi logistycy będą stykać się z nimi jeszcze nie raz, bo w tej szybko zmieniającej się dziedzinie jest ciągle mnóstwo problemów do rozwiązania.

 

Odsłony: 683

katalog primo na stron

 

Aktualnie

Odwiedza nas 69 gości oraz 0 użytkowników.

Popularne artykuły