Nauka staje się efektywna wtedy, gdy wiąże się z doświadczeniem.

Utworzono: czwartek, 21 październik 2021 Drukuj E-mail

19 października odbyły się pierwsze warsztaty edukacyjne w ramach polsko - czeskiego projektu  „Centrum Wiedzy – wiedza i technologia bez barier” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa. Udział w spotkaniu wzięli uczniowie z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Trzebieniu. Zajęcia wypełnione zabawą i eksperymentowaniem przebiegły pod hasłami "Poznaj, odkryj siebie i swoje otoczenie" a także "Mydło i powidło". Młodzież miała okazję w niesztampowy sposób przyswoić umiejętności z zakresu chemii, biologii, fizyki i kosmetologii.

Przygodę z nauką rozpoczęli od zwiedzenia wystawy edukacyjnej poszerzającej ich wiedzę o ciele ludzkim. Do ich dyspozycji  były m.in. model człowieka z organami wewnętrznymi jamy brzusznej, ludzki szkielet, model mięśnia sercowego, eksponaty interakcyjne, jak przestrzenne puzzle obrazujące układ mięśniowy, wieża Hanoi i Tangramy. Dodatkowo ekspozycję wzbogaciliśmy o materiały infograficzne wyświetlane na ekranach ledowych, ułatwiające korzystanie ze stanowisk interaktywnych. Drugi etap upłynął pod czujnym okiem Ewy Ambroży, doświadczonej instruktorki warsztatów mydlarskich. Poprzez liczne eksperymenty z mobilnych laboratoriów tzw. "Edu skrzynek" uczniowie dowiedzieli się jak powstaje mydło, czym różni się mydło potasowe od mydła sodowego i glicerynowego oraz jakie czynniki wpływają na proces powstawania mydła.

Ze względu na pogarszającą się sytuację epidemiczną u naszych partnerów projektowych  młodzież szkolna z Frydlantu nie mogła dołączyć do wspólnego dzielenia się wiedzą i doświadczeniem, ale mamy nadzieję, że już niebawem spotkamy się na kolejnych warsztatach edukacyjnych, które zaplanowaliśmy na 9 listopada. Więcej o wydarzeniu na boleslawiec.tv

 

 

 

Odsłony: 1150

katalog primo na stron

 

Aktualnie

Odwiedza nas 236 gości oraz 0 użytkowników.

Popularne artykuły