"Kreacja dźwięku" wystawa interaktywna

Utworzono: wtorek, 08 marzec 2022 Drukuj E-mail

 

 

11 marca zapraszamy do Centrum Wiedzy na interaktywną wystawę pt. „Kreacja dźwięku”.

Muzyka nie tylko łagodzi obyczaje, ale przede wszystkim rozbudza kreatywność, emocje i pozwala na świetną zabawę!

„Kreacja dźwięku” to angażujący, interaktywny projekt o charakterze rodzinnym w którym dzieci wraz z rodzicami i opiekunami mają możliwość eksperymentowania ze światem dźwięków. Każdy, kto chce bawić się muzyką, znajdzie swoją przestrzeń do interakcji. Podstawowym założeniem wystawy jest doświadczanie świata dźwięków. Stworzone interaktywne środowisko dźwiękowe, gry i zagadki muzyczne wciągną odwiedzających do zabawy i testowania dźwięków...

W muzyce nie ma barier – można grać na wszystkim. Będzie to angażująca zabawa dla uczestników wystawy niezależnie od wieku. Ekspozycja łączy dwa rodzaje instrumentów:

samodzielnie skonstruowane i istniejące w muzycznym świecie.

Część instrumentów została stworzona z myślą o nieskrępowanej edukacji muzycznej (np. z materiałów PCV lub kluczy narzędziowych), część instrumentów bazuje na klasycznym kanonie muzycznym (np. instrumenty perkusyjne).

Jeżeli jesteście ciekawi co to są: dzwonki-klucze, rurki „Bum-Bum”, dzwony rurowe, kotły, bęben kulkowy, talerze perkusyjne, cajony, teatralny dzwonek-słupek i wiele innych niespodzianek to zapraszamy do nas, do Miejskiej Biblioteki Publicznej - Centrum Wiedzy w Bolesławcu. Wystawa będzie czynna od wtorku do soboty w godzinach pracy Biblioteki.

Odsłony: 833

katalog primo na stron

 

Aktualnie

Odwiedza nas 254 gości oraz 0 użytkowników.

Popularne artykuły