"Śmierć wróbla"/ wokół twórczości Macieja Ćwielucha.

Utworzono: poniedziałek, 25 kwiecień 2022 Drukuj E-mail

28 kwietnia 2022 r. o godz. 17.00 zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej - Centrum Wiedzy w Bolesławcu na spotkanie autorskie wokół twórczości Macieja Ćwielucha - autora debiutanckiego tomiku poezji "Śmierć wróbla", reżysera spektakli teatralnych "Jak ocalał świat" i "M". Ostatnio bolesławianie mieli okazję zobaczyć go na deskach Kina FORUM BOK - MCC w obsadzie "Techno Rzeczpospolitej" reż. Marcina Libery z wrocławskiej Akademii Sztuk Teatralnych. Jest on także współautorem projektów muzycznych realizowanych w ramach formacji IgnaNaĆwielu. Sięgnijcie po próbkę jego talentu --> https://www.youtube.com/watch?v=v0uNpuGk4kI i przyjdźcie do MBP - CW/ Galerii FORMAT dowiedzieć się czegoś więcej, naprawdę WARTO!
Maciej Ćwieluch - poeta, aktor, muzyk i reżyser. Jest absolwentem Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Obecnie studiuje Reżyserię Teatru Lalek w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie (Filia we Wrocławiu). "Śmierć wróbla" jest jego debiutanckim tomikiem poezji. Składa się z 34 wierszy podzielonych na trzy części: widziałem, słyszałem, czułem. Autor odnosząc się do zmysłów czytającego komentuje zastaną rzeczywistość, używając przy tym języka lirycznego z licznymi metaforami. Sięga jednocześnie po nieocenzurowany, współczesny żargon młodzieżowy co sprawia, że jego poezja jest przystępna także dla młodego odbiorcy.