Pierwsza SOWA na Dolnym Śląsku powstanie w Bolesławcu!

Utworzono: sobota, 14 maj 2022 Drukuj E-mail

Już niebawem SOWA wyląduje w Bolesławcu!  Strefa Odkrywania Wyobraźni i Aktywności będzie do Waszej dyspozycji od 14 czerwca w naszej Bibliotece - Centrum Wiedzy.

„Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności – SOWA” to inicjatywa Ministra Edukacji i Nauki. Wpisuje się w programy realizowane przez Ministra w ramach Społecznej Odpowiedzialności Nauki. Dzięki dotacji celowej z MEiN Centrum Nauki Kopernik uruchomi kilkadziesiąt lokalnych Stref w latach 2021–2023 m. in. w Bolesławcu. Centrum Nauki Kopernik od początku istnienia promuje ideę uczenia się opartą na samodzielnym poszukiwaniu i odkrywaniu – eksperymentowaniu. Metoda ta umożliwia poszerzenie wiedzy, a także wspiera rozwój kompetencji przyszłości, inspiruje, skłania do współpracy, rozbudza ciekawość, kreatywność i poczucie sprawczości. SOWA stwarza warunki do tak rozumianego uczenia się, m.in. poprzez:

  • odkrywanie zjawisk i praw rządzących światem w toku interakcji z eksponatami (Wystawy),
  • rozwiązywanie zadań konstrukcyjnych i logicznych (Majsternia),
  • uczestnictwo w różnych warsztatach i zajęciach opartych na wypracowanych przez Centrum Nauki Kopernik i sprawdzonych rozwiązaniach edukacyjnych.

Już nie możemy się doczekać momentu, w którym razem z Wami będziemy doświadczać, eksperymentować, uczyć się i bawić!

Inicjatywa „SOWA – Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności” finansowana jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki, na podstawie umowy Nr 1/CNK-SOWA/2021 z dnia 2 marca 2021 r. w sprawie uruchomienia przez Centrum Nauki Kopernik 32 lokalnych Stref Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (SOWA) w latach 2021–2025

Odsłony: 814

1

 

Aktualnie

Odwiedza nas 114 gości oraz 0 użytkowników.

Popularne artykuły