SOWA jest już u nas dla Was!

Utworzono: wtorek, 14 czerwiec 2022 Drukuj E-mail

SOWA jest już u nas dla Was!  Wczoraj w Centrum Wiedzy odbyło się oficjalne otwarcie Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności /SOWA. W uroczystości udział wzięli Pani Marzena Machałek - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki, Pan Szymon Pogoda – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Pani Izabela Wańkowicz – dyrektor Biura Poselskiego Posłanki na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Ewy Szymańskiej, Pan Jarosław Kresa – Wicewojewoda Dolnośląski, Prezydent Miasta Bolesławiec Piotr Roman , Pan Roman Kowalczyk – Dolnośląski Kurator Oświaty, Dyrektor Naczelny Centrum Nauki Kopernik Pan Robert Firmhofer a także dyrektorzy lokalnych szkół. Dawkę artystycznych emocji zapewnił występ aktorów z grupy teatralnej Młodzieżowego Domu Kultury w Bolesławcu i tancerek z zespołu tańca współczesnego Canon działający w Bolesławieckim Ośrodku Kultury – Międzynarodowym Centrum Ceramiki w Bolesławcu.SOWA obejmuje Wystawę 15 eksponatów interaktywnych i Majsternię, które tworzą przestrzeń do samodzielnego eksperymentowania. Jako pierwsi wystawę zwiedzili, odkryli i poznali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Bolesławcu, a następnie do wspólnej eksploracji i eksperymentowania dołączyli przybyli na uroczystość goście.Od 14 czerwca zapraszamy do bolesławieckiej Strefy Odkrywania Wyobraźni i Aktywności na Wystawę i do Majsterni. Wszystkie eksponaty będą do Waszej dyspozycji w części wystawowej Centrum Wiedzy. Natomiast w Majsterni — strefie swobodnego konstruowania, gdzie wiedzę zdobywać będziecie poprzez doświadczenie, czekają na Was zestawy z różnymi zagadkami logicznymi.

Inicjatywa „SOWA – Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności” finansowana jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki, na podstawie umowy Nr 1/CNK-SOWA/2021 z dnia 2 marca 2021 r. w sprawie uruchomienia przez Centrum Nauki Kopernik 32 lokalnych Stref Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (SOWA) w latach 2021–2025