Warsztaty pisarskie wokół prozy Olgi Tokarczuk

Utworzono: środa, 17 maj 2023 Drukuj E-mail

W ramach XVIII Młodzieżowych Zatargów z Teatrem odbyły się dwa spotkania warsztatowe: "Twórcze pisanie wokół prozy Olgi Tokarczuk", które prowadziły dr hab. Katarzyna Majbroda i mgr Anna Maciejewska oraz warsztat spacerowy z dr Małgorzatą Kolankowską i mgr Anną Maciejewską.

Obydwa spotkania były okazją do przybliżenia sylwetki Noblistki i jej twórczości. Wysłuchanie przemowy, jaką wygłosiła podczas odbierania Literackiej Nagrody Nobla było podstawą naszej dyskusji i inspiracją do stworzenia własnych tekstów pod czujnym i czułym okiem prowadzących. Zaskoczyło nas, ile może powstać różnych teksów, form literackich w odniesieniu do jednego cytatu. Wszystko zależy od nas samych, od naszych emocji i tego, jakim chcemy być narratorem.

Dr hab. Katarzyna Majbroda, Dr Małgorzata Kolankowska i mgr Anna Maciejewska są członkiniami Akademickiego Centrum Badań. Ex-centrum Olgi Tokarczuk, powołanego przy Uniwersytecie Wrocławskim z inicjatywy Olgi Tokarczuk.

Więcej o Zatargach na: https://www.facebook.com/zatargizteatrem/?locale=pl_PL