„UMYSŁ PRZYŁAPANY” - CENTRUM NAUKI KOPERNIK – MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA-CENTRUM WIEDZY

Utworzono: wtorek, 20 listopad 2018 Drukuj E-mail

W pierwszym tygodniu po otwarciu nowej Siedziby gościliśmy Animatorów z Centrum Nauki Kopernik.

Przyjechali oni z interaktywną, naukową wystawą „Umysł przyłapany" oraz z pokazami pod tym samym tytułem.
Wystawa jest przeznaczona dla różnych grup odbiorców: dzieci od pierwszej klasy szkoły podstawowej, młodzieży oraz dorosłych. Ekspozycja została wymyślona i zbudowana przez specjalistów z Centrum Nauki Kopernik przy wsparciu ekspertów naukowych. W prawdzie cała wystawa składa się z 13-15 interaktywnych eksponatów, u nas mieliśmy możliwość skorzystania z 11 takich stanowisk. Podczas zwiedzania wystawy oraz uczestnictwa w pokazach goście mogli się dowiedzieć czy otaczający nas świat jest rzeczywiście taki, jakim go postrzegamy? Co się dzieje, gdy zmysły odbierają sprzeczne informacje? Jak interpretuje je mózg? Jednym słowem Centrum Nauki Kopernik zastawiło pułapki na nasze umysły i pozwoliło przyłapać je na wielu sztuczkach.

W pokazach uczestniczyły dzieci klas trzecich i czwartych wszystkich szkół podstawowych (publicznych i niepublicznych) z Bolesławca oraz zainteresowani mieszkańcy, łącznie ok. 650 osób.

Wystawa „Umysł przyłapany" cieszyła się również bardzo dużym zainteresowaniem, co ma odzwierciedlenie w liczbach, gdyż zwiedziło ją łącznie ok. 1500 osób.

Odsłony: 4805