Dzień Bezpiecznego Internetu

Utworzono: wtorek, 09 luty 2021 Drukuj E-mail

"Dzieci w sieci" - prezentacja na Dzień Bezpiecznego Internetu

"Dynamiczny rozwój najnowszych technologii cyfrowych pozwala na różnorodne ich zastosowania. Symulacja, animacja, grafika komputerowa, to tylko niektóre z elementów wykorzystywanych w różnych obszarach wiedzy. Niestety oprócz niekwestionowanych zalet, stwarzają także nowe różnorodne zagrożenia. Wraz z pojawieniem się Internetu, dostęp do informacji stał się nieograniczony. W tym wirtualnym środowisku każdy człowiek ma bardzo szybki dostęp do informacji i może uczestniczyć w życiu toczącym się na różnych płaszczyznach. Wiąże się to również z dostępem do informacji osób najmłodszych, które ten dostęp powinny mieć weryfikowany i ograniczany.

Dzieci należą do grupy społecznej najbardziej narażonej na wszelkiego rodzaju niebezpieczeństwa występujące w sieci, gdyż wykorzystuje się tam ich łatwowierność i naiwność, a także bezkrytyczną ufność. Rodzice często bagatelizują zagrożenia wynikające z istnienia globalnej sieci, jaką jest Internet. Coraz powszechniejsze wykorzystanie Internetu w naszym życiu, a tym samym stale rosnący udział dzieci i młodzieży w cyberprzestrzeni, ma nie tylko aspekty pozytywne, ale też niesie za sobą poważne zagrożenia."

"Zagrożenia cyberprzestrzeni i świata wirtualnego" red. nauk. Bednarek Józef, Andrzejewska Anna

 

9 lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu.

Nasza biblioteka również włączyła się w obchody i zachęca do zapoznania z materiałem "Dzieci w sieci" -> https://tiny.pl/rpmfw


Bądźmy świadomi zagrożeń, ale też i możliwości, jakie daje nam wirtualna rzeczywistość.
Polecamy również stronę https://www.saferinternet.pl/.Znajdziecie tam wszystkie potrzebne informacje dotyczące bezpieczeństwa w sieci.
Nie zapominajcie też o bibliotece, w naszych zbiorach posiadamy ciekawe pozycje dotyczące tej tematyki. Kilka z nich zostało zaprezentowane w materiale.

 

Odsłony: 3117

Popularne artykuły