Za murami getta warszawskiego - wystawa plenerowa

Utworzono: środa, 31 marzec 2021 Drukuj E-mail

 

Zapraszamy do zwiedzania wystawy plenerowej "Za murami getta warszawskiego", która znajduje się przed głównym wejściem do Biblioteki. Wystawa została zrealizowana we współpracy z Archiwum Państwowym w Warszawie. Wszystkie fotografie  z ekspozycji pochodzą z 1940 roku, a informacje ułożone zostały chronologicznie.

Prezentowana wystawa jest próbą przypomnienia tragicznych losów warszawskich Żydów w pierwszym roku istnienia getta i jednocześnie symbolicznym hołdem upamiętniającym wybuch powstania w getcie warszawskim 19 kwietnia 1943 roku.

Przedsięwzięciu towarzyszy hasło "Łączy nas pamięć", zasygnowane przez Muzeum Historii Żydów POLIN w ramach corocznej akcji "Żonkile", które podkreśla siłę wspólnoty i znaczenie solidarności.

19 kwietnia chcielibyśmy włączyć się w akcję "Żonkile 2021". Jednak w tym roku, ze względu na trwającą pandemię i zamknięcie szkół oraz niektórych instytucji kulturalnych, postanowiliśmy dodatkowo zorganizować wystawę plenerową, dostępną przez cały kwiecień bez ograniczeń dla wszystkich mieszkańców Bolesławca i nie tylko. 

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z krótką a jakże znamienną historią getta warszawskiego. 

Odsłony: 1938