VII Noc Bibliotek za nami

Utworzono: piątek, 15 październik 2021 Drukuj E-mail

Już za nami VII Noc Bibliotek! Była niezapomniana!

9 października 2021 r. odbyła się VII Noc Bibliotek pod hasłem "Czytanie wzmacnia".

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności, sprzyjających wymianie idei i integracji.

Wehikuł czasu, który został zaprojektowany przez dzieci na zajęciach plastycznych w bibliotece, przeniósł nas w klimat polskich lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Naszym gościem w tym roku był Wojciech Przylipiak - dziennikarz i kolekcjoner, autor książki "Czas wolny w PRL".

Książka Wojciecha Przylipiaka to pełen anegdot reportaż o wypoczynku po pracy i szkole, na co dzień i od święta, słowem o wolnych chwilach obywateli w ich ludowej ojczyźnie. Wraz z nim odbyliśmy tę podróż w czasie, dla jednych nostalgiczną, przywołującą wspomnienia dzieciństwa lub młodości, dla innych, młodszych uczestników, wyprawę w inny, nieznany czas, ale przez to interesujący.

Rozrywkowe gry i zabawy z tamtych lat cieszyły się dużym powodzeniem! Skakaliśmy w gumę, graliśmy w statki, państwa miasta, klasy, kapsle, gry planszowe, karty, bierki, Piotrusia, układaliśmy pasjansa. Dzieci mogły zapoznać się z przedmiotami z tamtych lat, przywiezionymi przez Pana Wojtka oraz pracowników biblioteki, zaprezentowanymi w formie wystawy. Dorośli natomiast mogli przypomnieć sobie przedmioty codziennego użytku. Namiot i wehikuł czasu z zainteresowaniem oglądali wszyscy uczestnicy wydarzenia, a oranżada i woda mineralna w butelkach zaspokajały pragnienie. Dzieci obejrzały również film "Operacja człowiek w czerni", przygotowany specjalnie na tę okazję. Centrum Wiedzy zamieniło się na chwilę w klimatyczną salę kinową.

Naszą Noc Bibliotek wzbogacił również piękny występ Zespołu Pieśni i Tańca „Bolesławiec”.

Dziękujemy za ten piękny wieczór!

Książki z dedykacją od Autora do wypożyczenia, zapraszamy!

 

  

 

Odsłony: 230