Projekt "Moje miasto, a w nim..."

Utworzono: piątek, 08 kwiecień 2022 Drukuj E-mail

      W poniedziałek 4 kwietnia grupa Misiaków z MPP nr 3 wzięła udział w siódmej – finałowej części warsztatów „Moje miasto, a w nim” pod hasłem „Opowieść o moim mieście”.

      Od października ubiegłego roku przedszkolaki cyklicznie odwiedzały bibliotekę, biorąc udział w tematycznych spotkaniach edukacyjnych. Młodzi miłośnicy Bolesławca poznawali różne zagadnienia pomagające zostać nie tylko doskonałymi znawcami naszego miasta, ale też jego ambasadorami.

     Rozpoczęliśmy od zajęć poświęconych mapom, na których dzieci dowiedziały się, że mapy „mówią do nas” w dodatku za pomocą znaków i symboli. Następnym tematem było miasto, jak ono „działa”, co się w nim znajduje, co to jest herb i jak wygląda herb Bolesławca. Na trzecim spotkaniu dzieci wcielały się w przewodników – okazało się, że przewodnik to nie tylko zawód, ale też rodzaj książki. Kolejny warsztat poświęcony był zabytkom, w szczególności naszym bolesławieckim. Piąta część dotyczyła historii – sześciolatki umieją odróżnić prawdziwą historię od zmyślonej, mają świadomość, że dawniej miasto wyglądało inaczej, pokusiły się też o zaprojektowanie pocztówki z pozdrowieniami z Bolesławca. Na szóstych zajęciach – „Nasz Bolesławiec”, każdy uczestnik wybierał swoje ulubione miejsce, zabytek lub atrakcję naszego miasta, które chciałby polecić swoim rówieśnikom.

    Wszystkie działania zaowocowały tym, że Misiaki nie tylko mają głowy pełne wiedzy, doskonale znają swoje miasto, ale też wykazały się kreatywnością i profesjonalizmem stając się autorami wyjątkowego przewodnika: „Bolesławiec dla dzieci. Zwiedzaj z Misiakami”.

    Warsztaty „Moje miasto, a w nim…” odbywały się w ramach współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej – Centrum Wiedzy w Bolesławcu z Miejskim Przedszkolem Publicznym nr 3, biorącym udział w międzynarodowym projekcie platformy eTwinning „The story of my city”. 

 

 

 

 

 

 

 

Odsłony: 213

Popularne artykuły