Motylki na zajęciach w Filii nr 1

Utworzono: piątek, 20 maj 2022 Drukuj E-mail

W poniedziałek, 09 maja 2022 r., do Filii nr 1 przyszły sześciolatki z grupy "Motylki" z Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 1 w Bolesławcu.

Dzieci z pomocą Pań opiekunek napisały książkę „Było sobie przedszkole”. Wykonały również ilustracje do tej książki.

Książka zawisła na tablicy w bibliotece, by wszyscy użytkownicy mogli ją przeczytać.

Grupa odwiedziła bibliotekę i była zachwycona widząc swoją książkę. Dzieci chętnie rozglądały się po bibliotece, przeglądały książki i pokolorowały kolorowanki.

Dzieci zwiedziły bibliotekę i dowiedziały się, czym zajmuje się biblioteka, jak należy traktować książki, jakie książki można znaleźć w bibliotece i skąd bibliotekarz wie, gdzie postawić daną książkę.

Dzieci podczas swojej wizyty pokolorowały wiele obrazków i wspaniale odpowiadały na zadawane zagadki.

Przecież nie każdy wie: jaka to dziewczynka ma roboty wiele, a na pięknym balu gubi pantofelek? lub: kto idzie przez las w czerwonym płaszczyku i niesie dla babci jedzenie w koszyku?