Dzień Dziecka z Guśką, Ptysiem i Leonkiem

Utworzono: poniedziałek, 30 maj 2022 Drukuj E-mail

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Dziecka.

Z tej okazji zapraszamy 1 czerwca o godz. 12.00 na spotkanie z Panią Iwoną Banach - pisarką, tłumaczką z języka francuskiego i włoskiego, autorką kilkunastu powieści nagradzanych w konkursach literackich, bolesławianką z urodzenia i wyboru. Porozmawiamy na temat jej pierwszej książki dla dzieci - komedii kryminalno-przygodowej pt. "Gnomon i tajemnica starego domu".

Guśka, Ptyś i Leonek spędzają wakacje u ciotki w Bolesławcu. Ciotka z racji wieku (około trzydziestu lat) zaczyna cierpieć na reumatyzm. A może to romantyzm…? Dzieci dokładnie nie wiedzą. Niezbyt też mogą zajmować się tak nieistotnymi tematami, bo mają na głowie ważniejsze sprawy. Stary, poniemiecki dom ciotki okazuje się wcale nie taki nudny, jak na początku zakładał, a mijani w progu włamywacze, zmumifikowane szczury, bardzo zaangażowany (i dla niektórych przystojny) policjant spowodują, że ostatnie, na co będą mogły liczyć dzieci, to nuda. No i ktoś w końcu musi odnaleźć skarb Rozalii von Bonin, czyli poprzedniej właścicielki domu, a wiadomo, że na dorosłych nie można liczyć.

Wakacje, skarb i wielka przygoda!

Gnomon i tajemnica starego domu

O godz. 16.00 zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 7-11 lat na grę terenową "Poszukiwanie skarbu Rozalii von Bonin". Poznamy Rozalię i jej niezwykłą historię, porozmawiamy o ciekawostkach związanych z Bolesławcem, poszukamy ukrytego w bibliotece skarbu!

Ilość miejsc ograniczona. Zapisy: 75 61 21 389.

Dzie Dziecka w bibliotece