Wystawa "Mama" w Oddziale dla dzieci

Utworzono: wtorek, 07 czerwiec 2022 Drukuj E-mail

Serdecznie zapraszamy na wystawę ilustracji z książki Helene Delforge i Quentin Greban "Mama".

Mama. Słowo niezwykłe. Wyjątkowe, a zarazem uniwersalne. Jedno słowo, które potrafi wyrazić miłość, czułość, troskę, radość, nadzieję – ale czasem też nieobecność i tęsknotę.

Quentin Greban stworzył wspaniałą kolekcję portretów matek z różnych epok i stron świata, a Helene Delforge opatrzyła je pięknymi, poetyckimi tekstami. Znajdziemy wśród nich wzruszające obrazy dzieciństwa, urocze opowiastki o dziecięcych całusach czy niechęci do brokułów, ale także refleksje mamy dorastającej córki, zmęczenie rodzicielskimi obowiązkami czy obawy samotnej matki.

Wszystkie odcienie macierzyństwa w zachwycającej formie graficznej dostępne w Oddziale dla dzieci i młodzieży na 2 piętrze, od 7 do 29 czerwca, w godzinach otwarcia biblioteki.

Dziękujemy Wydawnictwu Media Rodzina za udostępnienie wystawy.