Wernisaż wystawy "Moje miasto, a w nim..."

Utworzono: czwartek, 18 sierpień 2022 Drukuj E-mail

W ramach inauguracji obchodów Bolesławieckiego Święta Ceramiki w naszej bibliotece, w środę 17 sierpnia odbył się wernisaż wyjątkowej wystawy plenerowej „Moje miasto, a w nim…”

Na wielkoformatowych planszach przedstawione są strony z przewodnika „Bolesławiec dla dzieci. Zwiedzaj z Misiakami”. Jest to unikatowa publikacja, prezentująca nasze miasto i jego najciekawsze miejsca zaproponowane dzieciom przez dzieci. Powstała jako efekt projektu, cyklu warsztatów odbywających się w ramach współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej – Centrum Wiedzy w Bolesławcu z Miejskim Przedszkolem Publicznym nr 3.

Na otwarcie przybyli liczni goście. Oczywiście najważniejsi byli autorzy przewodnika czyli dzieci z grupy „Misiaki” wraz z wychowawczynią panią Iwoną Witczak. Obecna była również dyrektor przedszkola pani Ewa Niziałek.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał wraz z dziećmi Prezydent Miasta Bolesławiec pan Piotr Roman. Młodzi twórcy zamiast kwiatów otrzymali słodkie upominki oraz ufundowane przez właścicieli restauracji McDonald’s pana Piotra Borowego i lodziarni Marceli pana Michała Haftarczuka (oba te miejsca ujęte są w przewodniku) zaproszenia – talony do tych obiektów.

Wystawę można będzie oglądać przed budynkiem biblioteki do 15 września. Zapraszamy!