Zaproszenie na spotkanie z Katarzyną Tubylewicz

Utworzono: poniedziałek, 19 wrzesień 2022 Drukuj E-mail

Zapraszamy na spotkanie z Katarzyną Tubylewicz – pisarką, publicystką, tłumaczką, kulturoznawczynią. Wybitną specjalistką od Szwecji – kraju, o którym twierdzi, że gdyby go nie było, należałoby go wymyślić.

Nasza gościni jest autorką głośnych książek reporterskich „Moraliści. Jak Szwedzi uczą się na błędach i inne historie”, „Sztokholm. Miasto, które tętni ciszą”, „Samotny jak Szwed? O ludziach Północy, którzy lubią bywać sami”, i najnowszej „Szwedzka sztuka kochania. O miłości i seksie na Północy”.
Ma w swoim dorobku również powieści : „Własne miejsca”, „Rówieśniczki”, „Ostatnia powieść Marcela” i kryminał „Bardzo zimna wiosna”. Jest też cenioną tłumaczką z języka szwedzkiego. Przekładała między innymi książki Jonasa Gardella, Majgull Axelsson i Niklasa Orreniusa.
Katarzyna Tubylewicz łączy życie w Warszawie i Sztokholmie - w Szwecji prowadzi seminaria na temat kultury polskiej, natomiast w Polsce jest gorliwą propagatorką szwedzkiej tradycji i stylu życia. W latach 2006-2012 była dyrektorką Instytutu Polskiego w Sztokholmie i attaché kulturalnym w tamtejszej Ambasadzie RP. Od lat praktykuje też jogę i jest jej nauczycielką.

Zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej – Centrum Wiedzy w Bolesławcu, ul. B. Głowackiego 5 w czwartek 22 września o godz. 18.00.

Wydarzenie odbędzie się w ramach obchodów 15-lecia Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych działającego w naszej bibliotece.

W czasie spotkania będzie możliwość kupienia książek reporterskich autorki – warto mieć przy sobie gotówkę.

Spotkanie jest współfinansowane ze środków Instytutu Książki w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

15 lecie klubu strona