Sieć na kulturę

Utworzono: poniedziałek, 26 wrzesień 2022 Drukuj E-mail

Miło nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna - Centrum Wiedzy w Bolesławcu bierze udział w kolejnej edycji projektu „Sieć na kulturę w podregionie jeleniogórskim” współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywności cyfrowej”. Projekt realizowany jest przez Fundację Wspierania Zrównoważonego Rozwoju z siedzibą w Warszawie.

Obecnie przeprowadzane są lekcje dla młodzieży ze ścieżki tematycznej „Dziennikarstwo online”, podczas których omawiane są kluczowe zagadnienia związane z tworzeniem, publikacją, promowaniem i moderowaniem treści informacyjnych w Internecie. Uczestnicy szkolenia zdobędą wiedzę jak nie dać podejść się fake newsom, poznają metody sprawdzania i wyszukiwania wiarygodnych źródeł informacji. Podczas zajęć omawiane są także tradycyjne formy takie jak tekst, video, foto pod kątem wykorzystania ich w Internecie.

Dziennikarstwo online str