W królestwie zapachów

Utworzono: poniedziałek, 06 czerwiec 2022 Drukuj E-mail

03 czerwca 2022 r. odbyło się już 21! spotkanie w ramach Francuskich klimatów.

Udaliśmy się na wycieczkę do pięknego miasteczka na południu Francji – Grasse. Od XVIII wieku Grasse słynie na cały świat z przemysłu perfumeryjnego. Jest francuskim i światowym centrum produkcji naturalnych aromatów. Drzewa oliwne, cyprysy, sosny na wzgórzach, pola hiacyntów, tuberoz, mimoz, gaje cytryn i jaśminów, to właśnie skarby miasta, które stanowią surowce do produkcji perfum.

To tutaj powstały słynne zapachy, jak Shalimar Guerlaina, L'Air du Temps Niny Ricci, Posion Diora, Opium Yves Saint-Laurent'a, a przede wszystkim Chanel N°5.

W Grasse latem rozpyla się zapachowe aromaty, które służą wypoczynkowi na leżakach ustawionych w miejskim parku, może zwiedzić muzea perfum, a także skomponować swoje własne perfumy i oczywiście zrobić wspaniałe, pachnące zakupy.

Na spotkaniu poznaliśmy również historię rodzinnej firmy Yves Rocher i jej wizji piękna, dostępnego bez względu na wiek, pochodzenie czy też status społeczny. Yves Rocher, twórca firmy przekonywał kobiety, aby pozostały prawdziwe i żyły w harmonii ze sobą.

Mieliśmy również okazję posłuchać piosenek, porozmawiać o filmach i interesujących książkach.